Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

II etap budowy ścieżek rowerowych w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Będzie drugi etap budowy ścieżek rowerowych w Jastrzębiu-Zdroju. To kontynuacja projektu "Rowerem po żelaznym szlaku". Są już firmy, które podejmą się realizacji tego zadania.

fot. jastrzebie.pl

W ubiegłym roku w mieście powstał kilometrowy odcinek trasy rowerowej wytyczonej po byłym torowisku. Druga część inwestycji będzie miała długości prawie 8,5 kilometra. Te fragmenty ścieżek będą budowane na terenie Ruptawy-Cisówki oraz Moszczenicy. Przetargi ogłoszono w czterech równoległych częściach, by mogły być zrealizowane jak najszybciej. W planie prac jest zagospodarowanie ciągu kolejowego, w skład którego wchodzi budowa tras rowerowych, zjazdów, miejsc rekreacyjnych i innych elementów infrastruktury.

Przypomnijmy, że Żelazny Szlak Rowerowy ma w sumie mieć ok. 29 kilometrów długości. W naszym mieście trasa będzie liczyć prawie 10 kilometrów. Tak powstanie pętla łącząca ze sobą Godów, Jastrzębie-Zdrój, Zebrzydowice, Piotrowice k. Karwiny i Karwinę o długości około 42 kilometrów. Złożą się na niego również szlaki wytyczone po drogach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj