Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

II Klinika Perkusyjna w Żorach

Facebook Twitter

To kontynuacja pierwszej, ubiegłorocznej imprezy, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tym roku organizowana jest z jeszcze większym rozmachem, o czym świadczą nazwiska artystów, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w wydarzeniu.

Fot. facebook.com

Zapowiada Sergiusz Briss:

Naszymi gwiazdami są perkusiści z najwyższej półki, są to muzycy takich zespołów jak Ich Troje, Afromental, z zespołu Kamila Bednarka oraz z zespołu Mesajah. Różne style, tak to ułożyliśmy, żeby wszystko miało wspólny mianownik, ale żeby była jednak różnorodność.

II Klinika Perkusyjna w Żorach w niedzielę (9.12.) w Kinie na Starówce. To nie tylko warsztaty i rozmowy o graniu na instrumentach perkusyjnych, ale też po prostu okazja do spotkania z muzykami:

Nauczeni doświadczeniem zeszłorocznej kliniki, której gwiazdą był Tomek Torres, przewijały się różne tematy oprócz perkusji, również życiowe, gdzie też są smaczki ciekawe, które mogą zainteresować tych fanów.

Adam Student: To nie jest tylko impreza organizowana dla perkusistów, można przyjść z dzieckiem, żeby zobaczyć osobiście i zrobić sobie zdjęcie z naszą gwiazdą.

Skąd pomysł na nazwę wydarzenia? Klinika?

Nazwa powstała dość tak spontanicznie, akurat przy moim spotkaniu z Tomkiem Torresem. Tomek przyznał, że miał taką sytuację, że na jednym z koncertów jego tętno sięgało już zenitu (…). Ja mówię, Tomek to nie róbmy warsztatów, tylko zróbmy klinikę. Stąd to się wzięło! (…)

II Klinika Perkusyjna w Żorach w niedzielę (9.12.) o godz. 17.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022