II liga piłki nożnej po minionym weekendzie [KOMENTARZE, WIDEO]

Piłkarze GKS-u Jastrzębie umocnili się na pozycji lidera II ligi. W miniony weekend jastrzębianie pokonali na wyjeździe MKS Kluczbork 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa i trzech punktów strzelił w 68. minucie meczu, Kamil Kawula. Cenny punkt zdobyli także piłkarze ROW-u Rybnik, którzy na własnym stadionie zremisowali z wiceliderem ŁKS-em Łódź 2:2.

ROW stracił pierwszą bramkę już w 19. sekundzie spotkania, goście podwyższyli 20 minut później. Zespół z Rybnika wyszedł „odmieniony” na drugą część meczu. Efektem tego były dwie bramki strzelone przez Dawida Kalisza i Pawła Jaroszewskiego.

Rybniczanie mieli okazje, by zdobyć zwycięskiego gola, ale ich nie wykorzystali. „To cenny remis” – mówił po spotkaniu kapitan ROW-u, Mariusz Muszalik:

Czy z remisu zadowolony był napastnik ROW-u, Sebastian Musiolik?

Na pomeczowej konferencji trener ROW-u, Roland Buchała ganił i chwalił swoich piłkarzy:

Dodajmy, że rybniczanie utrzymali 10. miejsce w tabeli. W najbliższy weekend ostatnia kolejka spotkań II ligi w tym roku. GKS zmierzy się u siebie z Gryfem Wejherowo, a ROW zagra na wyjeździe z Olimpią Elbląg.