Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

II Rybnicki Dzień Wcześniaka [FOTO]

Facebook Twitter

Choć na starcie łatwo im nie było, to dziś udowadniają, że radzą sobie równie dobrze, jak rówieśnicy.

Za nami II Rybnicki Dzień Wcześniaka. W sobotę (16.11.) w bibliotece, na rynku oraz w Rybnik Plaza bohaterami były właśnie one – wcześniej urodzone dzieci. O to kilka historii rybnickich wcześniaków jakie usłyszał także wcześniak Arkadiusz Żabka:

 

6 procent dzieci w Polsce rodzi się przedwcześnie. – Wiemy coraz więcej, ale liczymy, że tego typu wydarzenia pomogą w uświadomieniu społeczeństwa o tym problemie – przyznaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką, Ewa Adamiec Poniewierka kierownik oddziału neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku:

Problem wcześniactwa jest dużym problemem, nasz cel jest taki, aby uświadomić kobiety, które są w ciąży, jakie są ryzyka urodzenie dziecka przedwcześnie. I jeżeli jesteśmy w stanie, choć w części zapobiec urodzeniu dziecka przedwcześnie poprzez profilaktykę, informację, to właśnie to chcemy zrobić.

Atrakcji podczas II Rybnickiego Dnia Wcześniaka nie brakowało. Były prelekcje, wykłady, zajęcia z psami, koncerty, ambulans krwiodawstwa, pokazy samochodów rajdowych, strażackich i policyjnych. Była to także okazja do prezentacji kalendarza z wcześniakami w roli głównej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj