Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie, które wymaga skrupulatnego planowania oraz dużych nakładów finansowych. Warto zadbać o ochronę tej inwestycji przed skutkami wydarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi i nielegalną działalnością innych osób. Dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie.

Czy można ubezpieczyć budowę domu?

Podczas budowy domu nie zawsze inwestorom przychodzi na myśl wykupienie stosownej polisy. Dopiero po zaistnieniu szkody pojawia się refleksja, że warto zawczasu zadbać o ochronę przed następstwami finansowymi nieszczęśliwych wydarzeń. Co więcej, niewiele osób wie, że ubezpieczenie domu można rozpocząć od pierwszych etapów wznoszenia budynku. Szczegóły znajdziesz na https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator. Jak zatem wykupić polisę na budowę nieruchomości? Wystarczy sprawdzić oferty przez porównywarkę internetową. Jest to znacznie prostsze niż dzwonienie do każdego z towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób możesz zadbać o ubezpieczenie budowy domu przez internet.

Co wchodzi w skład polisy na budowę domu?

Warto pamiętać, że ubezpieczenie już stojącej nieruchomości nieco się różni od polisy na budowę domu. Ta ostatnia charakteryzuje się następującymi cechami:

  • umowa jest zawierana na rok

Standardowa polisa budowy nieruchomości trwa przez 12 miesięcy. W zależności od potrzeb można ją przedłużyć na kolejny rok lub ubiegać o zwrot składki za niewykorzystany okres, jeśli budynek będzie oddany do użytku przed zakończeniem umowy ubezpieczeniowej. Ciekawą możliwością jest również zmodyfikowanie takiej polisy, by obejmowała ochroną wybudowaną nieruchomość.

  • mniejszy zakres ochrony niż w przypadku zakończonej budowy

Typowy zakres ochrony w takim ubezpieczeniu może obejmować szkody na skutek wystąpienia zdarzeń losowych. Najczęściej wśród nich wymienia się np. pożar, upadek drzewa czy porywisty wiatr. Jak w przypadku każdej polisy klient ma wpływ na jej zakres ochrony. Zatem można również ubezpieczyć się od skutków kryminalnej aktywności postronnych osób, np. włamania czy kradzieży. Przy wystąpieniu tego ostatniego zdarzenia zazwyczaj zabezpiecza się zamontowane na stałe elementy.

Ile może kosztować ubezpieczenie domu w budowie?

Ważnym aspektem, który wiele osób bierze pod uwagę przy zakupie ubezpieczenia na budowę nieruchomości, jest koszt składki. Na jej wysokość mają wpływ następujące elementy:

  • zakres ochrony – im więcej zdarzeń jest w nim zawartych, tym koszt polisy będzie wyższy;
  • rodzaj stawianej konstrukcji – przy budowie drewnianego lub szkieletowego domu towarzystwo ubezpieczeniowe bierze pod uwagę podwyższone ryzyko wystąpienia pożaru, przez co składka ubezpieczeniowa może być wyższa;
  • wartość nieruchomości – im jest wyższa, tym polisa będzie kosztować więcej.

Tych kilka czynników ma istotny wpływ na to, ile zapłacisz za roczną polisę na budowę domu. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się na stronie https://rankomat.pl/nieruchomosci/ubezpieczenie-domu-w-budowie-ile-kosztuje-polisa. Zadbaj o ubezpieczenie powstającej nieruchomości, dzięki czemu możesz zabezpieczyć się od finansowych skutków nieszczęśliwych wydarzeń.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2022