Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ile masz punktów karnych? Gdzie można to sprawdzić za darmo?

Facebook Twitter

Punkty karne - od lat zmora kierowców. Gdy zdobędziemy ich 24 tracimy prawo jazdy. Jeżeli mamy prawo jazdy od niespełna roku wystarczy ich zebrać 20, by stracić uprawnienia. Dlatego każdemu kierowcy zależy, by mieć ich jak najmniej. A czy wy wiecie ile macie punktów?

Jak się okazuje taka wiedza może nas trochę kosztować. Internet jest pełen serwisów proponujących kierowcom sprawdzenie swojego dorobku. Nie róbmy tego – apeluje Magdalena Szust z jastrzębskiej policji:

Władysław Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego w Katowicach przypomina, że każda komenda policji ma obowiązek udzielenia informacji o stanie punktów zainteresowanym kierowcom. Jeżeli chcemy poznać nasz dorobek dostaniemy informację za darmo, jeżeli ma to być zaświadczenie zapłacimy zgodnie z przepisami 17 złotych:

Dodajmy, że zaświadczenia o ilości punktów karnych może od nas wymagać pracodawca. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozważa, by kierowca mógł sprawdzić swoje punkty karne w internecie. Aby tak się stało konieczne jest wprowadzenie zmian w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym i wprowadzeniu w nim e-usług.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj