Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ile osób szczepi się w szpitalach?

Facebook Twitter

W poniedziałek (28.12.) do godziny 15.00 szpitale przyjmowały zgłoszenia osób chętnych do zaszczepienia się przeciw Covid 19. Zgodnie z rozporządzeniem w pierwszej kolejności może się zaszczepić personel szpitala oraz pracownicy przychodni, sanepidu, stomatolodzy, farmaceuci czy pracownicy domów pomocy społecznej oraz studenci kierunków medycznych.

W regionie szczepienia na razie tylko realizowane są w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu, w pozostałych w ciągu najbliższych tygodni będzie można się zaszczepić. Ilu jest chętnych?

Chętnych na razie niewielu, to połowa a czasem zaledwie jedna trzecia pracowników. Tak jest w Wodzisławiu Śląskim, gdzie chęć zaszczepienia zadeklarowało 30 procent pracowników, potwierdził nam to nam dyrektor szpitala Krzysztof Kowalik.

Podobnie w Żorach, tam zgłosiło się 160 pracowników lecznicy, co stanowi jedną trzecią wszystkich zatrudnionych. Do żorskiego szpitala zgłosiło się także około 500 osób spoza lecznicy to aptekarze dentyści, pracownicy ośrodków pomocy społecznej czy studenci kierunków medycznych.
W Szpitalu Rejonowym w Raciborzu, gdzie już pierwsze osoby się zaszczepiły, jest około 280 chętnych do szczepień, to blisko połowa personelu. W WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju mamy 400 chętnych pracowników, a WSS nr 3 w Rybniku pół tysiąca personelu. Do tego dochodzą jeszcze chętni spoza szpitali, jak usłyszeliśmy w lecznicy – liczby cały czas się zmieniają.
W Szpitalu Śląskim w Cieszynie 403 pracowników zadeklarowało chęć zaszczepienia. Do tego szpitala zgłosiło się też 1080 osób spoza lecznicy, które chcą i mogą się zaszczepić.

Do tego tematu wrócimy też w porannej rozmowie w Radio 90. Naszym gościem będzie Ryszard Rudnik dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Początek rozmowy we wtorek (29.12.) po godzinie 8.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj