Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Impreza dla małych i dużych, czyli hokej na rolkach w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Pomimo różnych ograniczeń i obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa, w Jastrzębiu chcą uprzyjemnić ten trudny czas i zapraszają w najbliższą sobotę (29.08.) od godz. 10.00 na Śląski Piknik Rodzinny z hokejem na rolkach. To impreza dla małych i dużych na terenie hali widowiskowo-sportowej.

Fot. Norexy_art / pixabay.com

Zaprasza Tomasz Czułyt, kierownik lodowiska Jastor w Jastrzębiu-Zdroju:

Oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad obowiązujących.

Radio 90: To będzie hokej na rolkach, w wersji letniej?

Tak, dokładnie. Dla wszystkich dzieci niekoniecznie związanych z hokejem, niekoniecznie grających, przede wszystkim dla dzieci od rocznika 2010. Dla tych, którzy posiadają rolki i potrafią jeździć na rolkach. Będziemy mieli na hali ustawione dwa boiska, na jednym zamierzamy prowadzić dzieci, które już jeżdżą na łyżwach, grają na co dzień w hokeja, żeby była równość szans. Na drugim boisku będą dzieciaki, które jeżdżą tylko na rolkach i pierwszy raz będą miały kontakt z kijem hokejowym, czy z kijem do unihoka, z piłeczką. Chcemy, żeby się dobrze bawili, a być może w przyszłości uda się nam ich zainteresować, to zapraszamy na treningi do Jastrzębskiego Klubu Hokejowego. Chcemy odciągnąć dzieci od kompterów, telefonów i nawet w tym dziwnym czasie zachęcić do uprawiania sportu.

Oprócz rywalizacji sportowej w planach wiele dodatkowych atrakcji:

Przed halą i przed lodowiskiem będą zabawy dla dzieci, będą zamki dmuchane, będą animatorzy, bo dzieci nie mogą się nudzić. Dodatkowo zaprosimy ich na poczęstunek. Gościem specjalnym będzie Leszek Laszkiewicz, jeden z najlepszych polskich hokeistów, wielokrotny reprezentant kraju, grający i w kraju i reprezentujący zagraniczne kluby. Na szczęście na co dzień bywa tutaj u nas w Jastrzębiu, bo mieszka w Krakowie. Obiecał, że zaszczyci nas swoją obecnością, porozmawia z dziećmi, zaprezentuje strój hokeisty, ubierze dzieci. Może w ten sposób zachęci do uprawiania sportu. Chcemy pokazać ten sport, żeby coś się działo, żeby dzieci wiedziały, że są inne dyscypliny sportu niż tylko piłka nożna.

A do tego pokaz freestyle’u, pokazy taneczne i wizyta strażaków. Dzieci, które chcą wziąć udział w turnieju hokeja na rolkach powinny się zapisać za pośrednictwem formularza na stronie Akademii Leszka Laszkiewicza. Śląski Piknik Rodzinny z hokejem na rolkach organizowany jest w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelski Województwa Śląskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj