Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Impreza z uśmiechem na twarzy. Festiwal szczęścia w Rybniku tuż tuż…

Facebook Twitter

Festiwal szczęścia w Rybniku - to wydarzenie na dobre wpisało się już do miejskiego kalendarza. Tegoroczny program jest bardzo bogaty - to konkursy, warsztaty, joga uśmiechu i tradycyjny przemarsz w różowych okularach.

Festiwal szczęścia w Rybniku

Festiwal szczęścia w Rybniku

Już po raz kolejny odbędzie się Festiwal Szczęścia w Rybniku. Na początku czerwca wydarzenia, które mają nam uświadomić jak ważny jest uśmiech w naszym życiu. Miejscem akcji będzie przede wszystkim punkt na deptaku halo!Rybnik.

Lidia Białecka: Zapraszamy w tym roku do halo! Rybniku, bo tam większość wydarzeń będzie się działa. W programie planujemy między innymi: kąpiel leśną, różne techniki relaksacyjne, wirujący deptak, gorączka sobotniego wieczoru, manifestacja różowych okularów. Będzie dużo animacji, nauka salsy. Ogólnie stawiamy na edukację przez zabawę.

– zapowiada Lidia Białecka, pomysłodawczyni Festiwalu Szczęścia w Rybniku. Czy mieszkańcy regionu są szczęśliwi?

Lidia Białecka

Posłuchajcie co mówi jedna z prelegentek festiwalu, nauczyciela i filozofka Agnieszka Rek:

Agnieszka Rek: Tak na pierwszy rzut oka myślę, że nie do końca, bo troszkę za bardzo poważnie jesteśmy, chyba tak na co dzień. Zatracamy z wiekiem takie poczucie radości, poznawania świata.

Radio 90: Co z tym zrobić?

Agnieszka Rek: Oczywiście na „Festiwal szczęścia” obowiązkowo myślę, ale popatrzeć inaczej, troszkę na świat. Popatrzeć na to, jakie ma kolory, jakich ma wspaniałych ludzi. Warto byłoby też zajrzeć do wnętrza samego siebie i coś też z siebie dać dobrego, radosnego.

Lidia Białecka: My zapomnieliśmy cieszyć się… jak dzieci.

Agnieszka Rek

– kończy Lidka Białecka. W tym roku na finał Festiwalu Szczęścia w Rybniku przygotowano jak zwykle Manifestację Różowych Okularów, ale także konkurs: „Ubierz się za swoje szczęście”:

Lidia Białecka: Zadaję ludziom pytanie: w co byś się ubrał? I słuchajcie, oczywiście na początku jest konsternacja i tylko kilka osób faktycznie powiedziało tak: „no ale co ja się mam przebierać? Ja się w nic nie muszę przebierać”. Tylko kilka osób tak powiedziało, oni sami dla siebie są tym szczęściem.

A w konkursie na najlepsze przebranie wyjątkowe nagrody:

Lidia Białecka: Ale konkurs się spotkał z pozytywnym odbiorem, ten temat chyba gdzieś nas  podskórnie fascynuje i chcemy być szczęśliwi. Myślę, że każdy chce być szczęśliwy, a przynajmniej się dobrze czuć i dzięki temu mam mnóstwo fenomenalnych nagród, one po prostu spływają. Mamy różnego rodzaju konsultacje, porady: na przykład psychodietetyczne, psychoterapeuta, wycieczki turystyczne, kupony za bardzo fajne pieniądze, wszystko to, co może nam dać szczęście. Oczywiście to będzie tylko jakiś pierwiastek. Grupa „Artystycznie aktywni” to grupa senioralna, jak się o tym dowiedziała, to sami swoje obrazy oddali właśnie na te nagrody. Powiem szczerze do kogo idę to praktycznie każdy się zgadza.

Wśród nagród Festiwalu Szczęścia są jubileuszowe filiżanki Radia 90.

Jak przypominają organizatorzy, w 2012 r. ONZ ustanowiło Międzynarodowy Dzień Szczęścia, aby uświadomić znaczenie szczęścia dla życia ludzi na całym świecie. Święto przypada na marzec, ale halo! Rybnik od kilku edycji proponuje zabawę w promieniach czerwcowego słońca.

Fot. Daniel Wojaczek

2.06, niedziela, halo! Rybnik

15:00-18:00 „Coś z niczego” – warsztaty
Czesława Brańska zaprasza do tworzenia kolorowych okularów i much na Manifestację Różowych Okularów.

3.06 poniedziałek, Kampus, ul. Rudzka 13 ZIELONO MI
17:30-19:00 Kąpiel leśna na kampusie – prow. Anna Nowicka, edukatorka przyrodniczo-leśna, przewodniczka kąpieli leśnych shinrin yoku
19:00-20:30 Joga śmiechu na trawie – prow. Lidia Białecka, trenerka śmiechoterapii

4.06 wtorek, halo! Rybnik
18:00-20:00 Trening autogenny Schultza – prow. Weronika Wilczek, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu Filia w Rybniku

5.06 środa, halo! Rybnik
18:00-21:00 „Kolory w mojej głowie”.
Intuicyjny warsztat malarski, praca z ciałem i kolorem – wyrzucenie NIEkolorów na papier i przeniesienie radości na podobrazia w formie kompozycji artystycznej. Wspólne przygotowanie płótna pod stworzenie „Twojej recepty na szczęście”. Zajęcia dla osób 15+.
Prowadzenie: Aga Rek (artysta malarka, filozofka) & Lidia Białecka (halo! Rybnik, trenerka kompetencji miękkich). Wstęp: 20 zł.

6.06 czwartek, halo! Rybnik
18:00-20:00 „Oddychaj głęboko. Czy to na to na pewno dobra rada?” Jak prawidłowo oddychać i przywrócić fizjologiczny wzorzec oddechowy? Warsztaty oddychania wg metody Butejko. Prow. Karina Bandura (naturoterapeuta, trener oddechu wg metody Butejko)

7.06 piątek, halo! Rybnik
12:00-19:00 Podróżniczy quilling. Tworzenie rybnickiego maxi znaczka turystycznego. Prow. Anna Pozimska (halo! Rybnik, rękodzielniczka, pasjonatka: IG Kreatywnik Domowy, autorka bloga „Mama na wysokościach”)
20:00 Koncert Harmonia w dźwiękach natury – „Muzykoterapeutyczne ETNO” Mariola Rodzik-Ziemiańska i Tomasz Rodzik – artystyczne małżeństwo z Rybnika zaprasza w podróż po relaksujących dźwiękach mis, bębnów i gongu, któremu towarzyszą pieśni intuicyjne. (MuzykoterapiaGlosem.pl)

8.06. sobota, Park POW pod Bazyliką / halo! Rybnik / Pawilon Wandy
Park POW pod Bazyliką RELAKS NA TRAWIE
11:00-12:30 Joga śmiechu na trawie (Anna Solich „Z pasji do śmiechu” & Katarzyna Pentos „Joga Śmiechu & Animacje GOOD MOOD”, koncert relaksacyjny (Dorota Bańka, „Dotyk Ciszy” – Gabinet Biodynamicznej Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, Holistic Pulsingu, refleksologii i terapii dźwiękiem w Rybniku)
12:30-14:00 Joga Iyengara, prow. Katarzyna Kuczera (Joga na Przedmieściu w Rybniku)
12:30-13:00 Joga z misiem, zajęcia dla dzieci, prow. Elwira Zembrzuska (YogaRybnik.com)
13:00-14:00 Warsztaty tworzenia lizaków w pracowni BOMBON

deptak przed halo! Rybnik WIRUJĄCY DEPTAK
11:00 „Wymaluj swoje szczęście”. Tworzymy papierowy mural – prow. artystka malarka Brygida Przybyła
15:00 Happening „Polo na wesoło”, radosna ekspresja malowania samochodu, prow. artystka malarka Maria Budny-Malczewska
20:00 Salsoteka na deptaku – pokazy i nauka tańca, prow. Aleksander Piecha, Akademia Tańca El Pachanquero
Pawilon Wandy – skwer przy Szkole z Wyboru, ul. Broniewskiego 23

DZIERGACZKI
10:30-12:30 Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych ze Szkołą z Wyboru. Wspólne tworzenie patchworkowego kolorowego kocyka dla lipy. prow. Agata Górny i Mariola Rodzik-Ziemiańska (Jeśli masz włóczki, zabierz ze sobą).

NIEDZIELA, 9.06 Bazylika / Rynek / halo! Rybnik Finał FESTWALU SZCZĘŚCIA
12:00 Manifestacja Różowych Okularów – przemarsz kolorowego orszaku spod Bazyliki pw. św. Antoniego. Prowadzi: Klaun Dyzio
konkurs na najlepsze przebranie „Ubierz się za swoje szczęście”
Śmiech to zdrowie – ćwiczenia praktyczne
„Uśmiech jako wyraz radości, czyli dlaczego chcemy być szczęśliwi? Rozważania w kontekście poznawczym, językowym i kulturowym”. Debata nad szczęściem – prof. dr hab. Katarzyna Kwapisz-Osadnik, stoiska edukacyjno-animacyjne, rodzinne puszczanie baniek mydlanych. Prowadzenie: Klaun Dyzio.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024