Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Imprezy w COK Dom Narodowy

Facebook Twitter

Przygotowaliśmy dla Was wykaz najbliższych imprez, które będą organizowane lub współorganizowane przez COK "Dom Narodowy".

czaskina
Projekcie w ramach czASKina odbywać się będa w Domu Narodowym na cieszyńskim rynku

19 lutego – Dyskusyjny Klub Propozycji
Kolejna odsłona spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Propozycji, organizowanego przez Koło nr 2 Mały Jaworowy Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Tym razem temat spotkania brzmi „Bliżej Austrii” a prelegentem będzie Maria Gawlas, Prezes Towarzystwa Polsko-Austriackiego oddział w Cieszynie. Początek o godz. 17:00, wstęp wolny!


20 lutego – Spektakl „Mayday 2”
Spektakl „Mayday 2”, który w sali widowiskowej Domu Narodowego wystawią aktorzy Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie. Spektakl odbędzie się 20 lutego o godzinie 18.00. Bilety w przedsprzedaży dostępne w kasie COK.
„Mayday 2” to druga część doskonałej farsy, którą Scena Polska ma w repertuarze od minionego sezonu. Jest to ciąg dalszy przygód i perypetii najpopularniejszego londyńskiego taksówkarza – bigamisty. Jego niewiedzące o sobie dzieci Gavin i Vicky poznają się przypadkowo przez internet i wiele wskazuje na to, że łączy ich coś więcej niż zbieżność nazwisk…


21 lutego – Koncert „Chopin na jazzowo”
Koncert „Chopin na jazzowo” w wykonaniu formacji Dariusz Fijak Trio usłyszymy 21 lutego o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Domu Narodowego w Cieszynie. Bilety do nabycia w kasie COK.
Formacja Dariusz Fijak Trio została powołana do życia jesienią 2018 roku przez pianistę Dariusza Fijaka. Trio pracuje obecnie nad dwoma albumami: pierwszy będzie swoistego rodzaju ukłonem w stronę Fryderyka Chopina, bo to jego kompozycje zostaną wywrócone o 180 stopni i zaaranżowane na mały skład, jakim właśnie jest trio. Drugi album będzie składał się z kompozycji lidera, oscylujących wokół melodyjnego, nowoczesnego jazzu. Recital będzie zapowiedzią tych dwóch albumów, będzie można usłyszeć miniatury zarówno z pierwszego, jak i drugiego projektu. Trio oprócz pianisty tworzą świetni muzycy tacy jak Marcin Grzybek (gitara basowa) oraz Seweryn Piętka (perkusja).


25 lutego – XXIX Pogrzeb Basów
25 lutego Śląsk Cieszyński zakończy okres karnawału tradycyjnym pogrzebem basów, który tym razem odbędzie się w Otwartym Klubie Browaru Zamkowego Cieszyn. Na Pogrzeb Basów zapraszają: Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”, Kapela góralska TORKA i przyjaciele oraz Kulturní a společenské středisko Kass Střelnice. Program rozpoczniemy o godzinie 18.00 w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie, gdzie odprawiona zostanie msza święta w intencji Kazka „Nędzy” Urbasia i nieżyjących muzyków. Po mszy przeniesiemy się do Otwartego Klubu Browaru Zamkowego Cieszyn na Wzgórzu Zamkowym na biesiadę z muzyką ludową. Bilety na to wydarzenie w kasie COK.


25 lutego – Kurs Koronki Klockowej
Darmowy kurs z podstaw koronki klockowej. Zajęcia organizacyjne odbędą się we wtorek 25 lutego 2020 o godzinie 17.00 w Centrum Folkloru Śląska Cieszyńskiego w Domu Narodowym. Zajęcia planowane są w każdy wtorek o godzinie 17.00 pod okiem instruktorki Heleny Wrzecionko. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Zapisy i informacje pod nr tel. 668 860 354.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024