Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Imprezy w COK Dom Narodowy

Facebook Twitter

Przygotowaliśmy dla was wykaz najbliższych imprez, które będą organizowane lub współorganizowane przez COK "Dom Narodowy".

11 stycznia – XVI Bal Cieszyński

Koło nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej zaprasza na kolejny Bal Cieszyński, który odbędzie się 11 stycznia 2020 r. o godz. 19:00 w Kasztanowym Dworze w Cieszynie. Bal uświetni występ Zespołu Folklorystycznego „Bystrzyca” a do tańca przygrywać będą kapele: „Maliniorze” z Brennej i „Rajwach”z Koniakowa. W trakcie balu przewidziane liczne atrakcje.

14 stycznia – Podróże za 5 złotych
Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” zaprasza na spotkanie z podróżnikiem z cyklu „Podróże za 5 zł”. W styczniu w wirtualną podróż po kaledońskim archipelagu zabierze nas Karolina Kania, cieszynianka, autorka bloga EthnoPassion!

15 stycznia- Dyskusyjny Klub Propozycji (Spotkanie z Danutą Chlupovą)

Wraz z Kołem nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Propozycji, które odbędzie się 15 stycznia w Domu Narodowym! Tym razem główną bohaterką spotkania będzie Danuta Chlupová, autorka książki „Trzecia terapia”. To opowieść o winach własnych i cudzych, o rodzinnej przeszłości, uzależnieniu od innych i o niełatwej miłości, która może przyjść w każdym wieku.

15 stycznia – Wernisaż wystawy „Poufność”
Na wystawie Natalii Bażowskiej zobaczymy malarstwo oraz film „Luna”. Tematem wystawy jest człowiek i jego związek z przyrodą. Sam film jest zapisem spotkania Artystki z tytułową Luną – wilkiem żyjącym na terenie Wilczego Parku w Stobnicy.
18 stycznia – Spektakl „Rodzina”
Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” wspólnie z Classic Ballanga Teatr zapraszają na spektakl „Rodzina” Antoniego Słonimskiego. Przedstawienie odbędzie się 18 stycznia o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Domu Narodowego w Cieszynie. Bilety w cenie 15 złotych dostępne w sprzedaży od dnia 7 stycznia w kasie COK na parterze Domu Narodowego. Istnieje również możliwość rezerwacji biletów za pośrednictwem przedpłaty na konto COK-u. Sztuka opowiada historię pewnej arystokratycznej rodziny w aspekcie wiecznie żywych narodowych przywar, polskiego charakteru, czy ambicji. Przezabawna, z drugą jednak warstwą, tym bardziej przejmującą im więcej widzowie odnajdą w niej odniesień do otaczającej nas współcześnie rzeczywistości. Dawny, przedwojenny, kasowy hit teatralny w wykonaniu amatorskiego teatru z Wodzisławia Śląskiego kochającego klimat lat dwudziestych i trzydziestych! W brawurowej obsadzie Zuzy Bornikowskiej, Tomasza Szeglowskiego, Wiktorii Krawiec,Iwony Anieli Michnik, Julii Kaszy, Marcina Mileja, Danuty Held – Konieczny, Wiktora Bornikowskiego, Witolda Bornikowskiego, Zofii ornikowskiej, Zbigniewa Kalinowskiego, Pawła Kwiatonia, Barbary Rduch, Piotra Wagi.
19 stycznia – Charytatywny Koncert Kolęd
Koło nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej zaprasza na Koncert Kolęd, który odbędzie się 19 stycznia 2020 r. o godz. 14:30 w Kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Wystąpią: Zespół Regionalny „Gorol” z Jabłonkowa, Zespół Regionalny „Jetelinka” z Jaworzynki i Zespół Regionalny „Grojcowanie” z Żywca. Wstęp jest bezpłatny. Po koncercie zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj