Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Imprezy w Parku na Górce w Rybniku. Kobeszko: Policja karze mandatami i chce instalacji monitoringu

Facebook Twitter

Imprezy w Parku na Górce w Rybniku zakrapiane alkoholem, obecne także narkotyki. Mamy odpowiedź rybnickiej policji w sprawie zakłóceń porządku i ciszy nocnej w tzw. Parku na Górce obok tzw. kościoła akademickiego w Rybniku. Na pijaństwo i wandalizm skarżą się mieszkańcy, który chcą częstszych patroli szczególnie w nocy. Problem jest także znany urzędnikom. Co zrobiła i co może zrobić policja?

Rozmawialiśmy z Bogusławą Kobeszko oficer prasową Komendy Miejskiej Policji w Rybniku:

Bogusława Kobeszko: Policjanci w ramach codziennej służby patrolowej, ale również obchodowej kontrolują teren parku przy ulicy Cegielnianej w Rybniku. Reagują na zaistniałe wykroczenia i przestępstwa. Ponadto dzielnicowy z tego rejonu realizował plan priorytetowy dotyczący ograniczenia przypadków naruszenia norm prawnych przez grupującą się na terenie parku młodzież. Wnioskował również o założenie monitoringu na terenie parku przy ulicy Cegielnianej. Wystąpił o wsparcie działań do Straży Miejskiej w Rybniku celem kontroli terenu parku, szczególnie w weekendy, w godzinach wieczorowo-nocnych.

Imprezy w Parku na Górce w Rybniku. Interwencje rybnickiej policji

Od początku roku ukaraliśmy już kilka osób- podkreśla starsza aspirant Bogusława Kobeszko:

Bogusława Kobeszko: Od stycznia bieżącego roku do chwili obecnej odnotowaliśmy kilka interwencji dotyczących spożywania alkoholu przez młodzież na terenie tego parku. Większość tych interwencji została zakończonych mandatami karnymi wobec osób, które dopuściły się popełnionych wykroczeń. Ponadto podczas kontroli policjanci podjęli czynności wobec osób nieletnich będących pod wpływem alkoholu. W tym przypadku sprawę przekazaliśmy do sądu rodzinnego.

Rybnicka straż miejska od początku roku przeprowadziła 22 kontrole, patrole były tam w godzinach wieczorno-nocnych- podkreśla Dawid Błatoń rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku. Wpłynęły trzy zgłoszenia, ujawniono jedno i jedną osobę ukarano mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Czy jest szansa na zainstalowanie monitoringu w Parku na Górce? Będziemy sprawdzać.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj