Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Impuls dla serca” na Żelaznym Szlaku Rowerowym

Facebook Twitter

W dwóch miejscach chętnie odwiedzanego przez miłośników dwóch kółek w regionie szlaku pojawią się defibrylatory. Wyposażone w alarm i ogrzewanie kapsuły z urządzeniami AED zostaną zamontowane do metalowych konstrukcji istniejących przy Żelaznym Szlaku Rowerowym wiat odpoczynkowych: przy przepuście drogowym pod ulicą Ździebły i przy ulicy Komuny Paryskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

fot. jastrzebie.pl

Oba miejsca strzeżone są kamerami monitoringu, a ponadto wyposażone są w stacje ładowania rowerów elektrycznych i stacje naprawcze

Na realizację przedsięwzięcia „Impuls dla serca” i zakup sprzętu ratującego życie na Żelazny Szlak Rowerowy – Jastrzębie-Zdrój” została przekazana darowizna ze środków Fundacji JSW. Co ciekawe, zaplanowano także przeprowadzenie dwóch szkoleniowo-promocyjnych demonstracji dla rowerzystów i wszystkich chętnych osób. W pierwszym z wymienionych miejsc odbędzie się ona już ten piątek (5.08.), w drugim, za tydzień w środę (10.08.). Początek obu zaplanowano na godzinę 10.00. W przypadku bardzo złej pogody, akcje szkoleniowo-promocyjne zostaną przeprowadzone w innych terminach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj