Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Industriada 2023 w Jastrzębiu. Co przygotowała Łaźnia Moszczenica?

Facebook Twitter

Wystawy, warsztaty fotograficzne i drukarskie, wyjątkowy tor wyścigowy oraz koncerty gwiazd. Tak zapowiada się Industriada 2023 w Jastrzębiu. Impreza 17 czerwca pod hasłem „Sztuka przemysłu”.

Industriada w Jastrzębiu w 2022 roku

Zarówno w Instytucie Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica, jak i programie Industriady łączymy tradycję z nowoczesnością. W tym dniu nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu

– zachęca Rafał Jabłoński, dyrektor Łaźni Moszczenica.

W sobotę (17.06) będzie można zobaczyć dwie wystawy. Pierwsza ukaże artystyczne, industrialne fotografie miasta rodzącego się na złożach węgla, druga grafiki śląskich obiektów poprzemysłowych autorstwa Alexandra Babicha i Anastazji Alforovej. Ponadto, na warsztatach uczestnicy będą mogli zbudować własną camerę obscura, użyć prasy Gutenberga czy odmienić wygląd zwykłego tiszertu. Na dzieci będą czekały wymagające refleksu i koordynacji zabawy techniką na torach Sphero i Surfo.

Nie zabraknie oczywiście muzyki. W programie przewidziano występ Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana pod dyrekcją Aleksandra Knury, koncerty Marcina Wyrostka z zespołem Corazon oraz koncert Jelonka.

Organizacja Industriady jest możliwa dzięki zgłoszeniu się jastrzębskiego Instytutu do konkursu na obiekt zaprzyjaźniony Szlaku Zabytków Techniki. Daje to również możliwość wpisania Łaźni Moszczenica do Szlaku Zabytków Techniki w przyszłości.

Industriada 2023 w Jastrzębiu. Przemysł w służbie fotografii – Camera obscura

To warsztaty dla tych, którzy fascynują się fotografią oraz tych, którzy nie rozumieją (a chcą zrozumieć), jak działa aparat fotograficzny. Na warsztatach zbudujemy pierwowzór aparatu fotograficznego. Odbędą się one o godz. 13.00 i 15.00 – potrwają godzinę. Liczba miejsc ograniczona.

Industriada 2023 w Jastrzębiu. Kolorowe szaleństwo T-shirtowe

Tie-dye zdominowało modę lat 60. XX wieku, a teraz wraca do łask w myśl filozofii „zero waste” (bez odpadów). Po co wyrzucać, skoro można zafarbować i otrzymać całkiem nowe ubranie? Na warsztatach poznacie tajniki dyfuzji pod kontrolą. Odbędą się o godz. 13.30 i 16.30. Czas trwania ok. 1 godz. Obowiązują zapisy.

Na warsztaty Camera obscura oraz Kolorowe szaleństwo t-shirtowe obowiązują zapisy drogą mailową.

Zgłoszenia należy wysłać na adres [email protected]. W tytule należy wpisać godzinę oraz nazwę warsztatów, w treści wiadomości prosimy o informacje: liczba osób wraz z danymi (imię i nazwisko uczestnika) oraz telefon kontaktowy. Termin zgłoszeń: 10 czerwca, godz. 15.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj