Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Industriada w Jastrzębiu. Święto techniki pierwszy raz w tym mieście [FOTO]

Facebook Twitter

Po raz pierwszy Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki zagościła w Jastrzębiu-Zdroju. Na terenach przy Łaźni Moszczenica przygotowano wiele atrakcji dla mieszkańców i przyjezdnych, a tych nie brakowało.

Industriada 2022 w Jastrzębiu

Nasz obiekt wkrótce będzie tętnił życiem, kończą się prace remontowe, ale już teraz staliśmy się partnerem Industriady i mogliśmy przygotować tę wyjątkową imprezę” – mówi pełniąca obowiązki dyrektora Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica, Izabela Grela.

Izabela Grela: Myśląc o programie przede wszystkim kierowaliśmy się hasłem tegorocznej Industriady czyli „a po szychcie fajrant” więc szukaliśmy hobby robotników, górników i dlatego mamy wystawę papierosów, wystawę zapałek, klub bokserski, który prowadzi zajęcia dla mieszkańców. Mamy piłkę nożną, bo to wszystko było zainteresowanie górników, ale oprócz tego mamy Marka Szołtyska, który opowiada o historii śląskiej zabawki, ale to co najważniejsze – dzisiaj jest 3 września. 3 września w Jastrzębiu-Zdroju to przede wszystkim rocznica podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. Myśląc o programie szukaliśmy takiego artysty, który podkreśli to wydarzenie, dlatego postawiliśmy na orkiestrę Adama Sztaby. To on ma program o Polskiej piosence wolnościowej.

Izabela Grela p.o. dyrektora Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica.

Podczas Industriady w Jastrzębiu nie zabrakło też seans kronik filmowych, czy pokazu teatru ognia. Ogromny zainteresowaniem cieszyła się wycieczka po mieście „ogórkiem” czyli autobusem sprzed lat. Uczestnicy Industriady byli zachwyceni.

Sobotnią (3.09.) imprezę przy Łaźni Moszczenica. Święto Szlaku Zabytków Techniki zakończy koncert orkiestry Adama Sztaby z wokalistami ze Śląska, którzy wystartowali w ogłoszonym przez dyrygenta castingu. Industraida największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w Polsce ma powrócić do Jastrzębia za rok.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024