Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Industrial w Galerii Smolna

Facebook Twitter

W czwartek (09.05.) w Galerii Smolna odbył się wernisaż wystawy Jarosława Zadory pt. "Industrial". Zdjęcia będzie można oglądać do końca czerwca. Wstęp wolny.

O wystawie:

Wystawa „Industrial” – jest zlepkiem paru powstałych przeze mnie cykli fotograficznych, m.in.: „’Okna Dortmundu” – nagrodzonego w Międzynarodowym konkursie fotografii industrialnej i przemysłowej „Foto Pein 5” „Phoenix West” – nagrodzonego w Międzynarodowym konkursie fotografii industrialnej i przemysłowej „Foto Pein 6”, oraz główny cykl „Piękno pod nogami”. Cykl ten narodził się przypadkowo zanim zacząłem się w ogóle interesować fotografią w 2005/6 r. Podczas pobytu w Pradze jeden z kolegów zauważył ciekawy właz ściekowy i doszliśmy do wniosku, że warto go uwiecznić. Od tego momentu podczas moich wszelakich podróży, wyjazdów, wypadów postanowiłem uwieczniać (zbierać jak pocztówki) wszelkiego rodzaju włazy do kanałów, kratki ściekowe itp. W ten sposób przez lata nazbierało się setki zdjęć z różnych krajów Europy i nie tylko. W pewnym momencie postanowiłem je połączyć w jakąś wspólną całość i powstało coś w rodzaju mozaiki. Efekty będzie można zobaczyć podczas wystawy, na którą serdecznie wszystkich zapraszam.

Jarosław „Ciziewski” Zadora – członek klubu fotograficznego „Format” oraz teatrów „Masquera” i „Niedomówień”. Czasem doręczyciel dźwięków (dj) oraz wizytator w pracowni rzeźbiarskiej, z zawodu ślusarz – spawacz, technik – mechanik, grafik. Pasjonat podróży oraz rzeczy dziwnych i twórczych. Nagradzany w konkursach fotograficznych, mający na swoim koncie kilka wystaw zbiorowych i indywidualnych m.in. na lotnisku w Katowicach- Pyrzowicach oraz na IX Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Rybniku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj