StartKultura

„Indyjskie Andrzejki” – to propozycja na ostatnią sobotę listopada (26.11.) z Żor

To będzie już piąta odsłona Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA. O 15.00 rozpocznie się część dla dzieci: ubieranie sari i turbanów, tańce indyjskie czy joga dla najmłodszych. Później, od 17.00 zabawa dla starszych, w stylu Bollywood. Wstęp jest bezpłatny.

Od 17.00 prezentacje o Indiach znanych podróżników: Robba Maciąga oraz Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów. Ciekawe opowieści okraszone humorem gwarantowane! Kulturę Indii poznamy także poprzez pokaz ubioru sari i indyjski taniec. Zostawcie krawaty i eleganckie szpilki w domu, za to jeśli tylko macie ochotę ubierzcie szarawary, upnijcie płachtę materiału w sari i zabawmy się wspólnie jak w Bollywood. Dla najciekawiej ubranych uczestników przewidziane nagrody.

O 20.00 na scenie zagości Zespół Tańca Indyjskiego Natarang, który zafascynowany losami kochanków z Werony zaprosi wszystkich do magicznego – nie włoskiego, lecz indyjskiego świata, aby ponownie przeżyć radość, smutek i wzruszenie wystawiając spektakl pt. „ROMEO i JULIA”.

Termin i miejsce: 26 listopada (sobota) 2016 r., Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Dolne Przedmieście 1

Organizator Festiwalu: Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA we współpracy z MOK Żory. Festiwal dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Żory.

WSTĘP WOLNY! Bez biletów, rezerwacji i opłat.

Zostaw komentarz