Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Infolinia dla ludzi w kryzysie. Pomocy potrzebują coraz młodsi

Facebook Twitter

23 dzień lutego, dziś Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Coraz więcej osób w związku z pandemią potrzebuje pomocy psychologicznej. Widzi to Wojciech Grzesiak, ratownik medyczny, jednocześnie proboszcz parafii Katolickiego Kościoła Narodowego pod wezwaniem Michała Archanioła w Rybniku, który uruchomił specjalną infolinię dla osób w kryzysie.

fot.geralt/ pixabay.com

Coraz więcej osób w związku z pandemią potrzebuje pomocy psychologicznej. Nierzadko konieczna jest interwencja ratownictwa medycznego.

Pomocy medyków potrzebuje młodzież oraz ludzie w wieku 30- 40 stu lat, którzy nie potrafią sobie poradzić z otaczającą ich rzeczywistością

– mówi nam ratownik medyczny Wojciech Grzesiak:

Wojciech Grzesiak: Odbija się napięcie, stres czy pewnego rodzaju nieumiejętność poradzenia sobie z sytuacją, która ich otacza, bo to są sytuacje nieraz bez wyjścia, albo są na kwarantannie, albo nie mają pracy, zostali zwolnieni, albo najbliżsi zostali mocno doświadczeni przez Covid… Mamy coraz więcej takich wyjazdów w ratownictwie medycznym, które dotykają nie tyle samej choroby Covid-19, ale tego wszystkiego co wokół choroby na gruncie psychiki się zdarzyło. Łącznie z myślami samobójczymi, a tego jest coraz więcej u ludzi, którzy do tej pory tego nie mieli.

Z myślą o osobach potrzebujących wsparcia, Wojciech Grzesiak, ratownik medyczny, jednocześnie proboszcz parafii Katolickiego Kościoła Narodowego pod wezwaniem Michała Archanioła w Rybniku uruchomił infolinie, pod którą można dzwonić i prosić o pomoc.

Wojciech Grzesiak: Nie każde zachowanie nadaje się do zawiezienia do szpitala psychiatrycznego…

Jak dodaje Wojciech Grzesiak na razie linia wsparcia nie ma charakteru 24 godzinnego z powodu 12 godzinnych dyżurów w pogotowiu.

Numer telefonu do poradnictwa w kryzysie +48 609 617 240

O tym, że pandemia rujnuje nasze zdrowie psychiczne mówiła w Radiu 90 psycholog Mariola Kujańska:

Wszystko przez lęk i izolację.

Od blisko roku diametralnie zmieniło się nasze życie, inaczej funkcjonujemy w pracy czy w szkole. To odbija się na naszej psychice.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 maja 2021