Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Infolinie w SRK? Dodzwonienie się tam graniczy z cudem

Facebook Twitter

Wciąż nie wszyscy otrzymali rekompensatę za utracony deputat węglowy. To 10 tysięcy złotych jednorazowej wypłaty, uprawnionych do pobrania tych pieniędzy jest około 235 tysięcy osób. Nie do wszystkich osób w grudniu trafiły pieniądze. Ich wnioski są sprawdzane. Zarówno Spółka Restrukturyzacji Kopalń, jak i Jastrzębska Spółka Węglowa uruchomiły numery telefonów, pod którymi udzielane są informacje na ten temat. Przynajmniej w teorii, bo są kłopoty, by się tam dodzwonić.

www.radlin.pl

Po telefonach od naszych słuchaczy, reporterka Radia 90 postanowiła sprawdzić czy rzeczywiście jest problem, by uzyskać informację na temat złożonego wniosku. Głównie w Spółce Restrukturyzacji Kopalń. Jeden z mieszkańców próbuje już od miesiąca. Ta uruchomiła kilka numerów, trzy w punkcie informacyjnym w Woli:

Numer jest zajęty w zasadzie przez cały czas, podobnie w Zabrzu:

Linie są przeciążone, stąd problemy, by dodzwonić się do punktów udzielających informacji w sprawie wypłaty rekompensat za utracony deputat węglowy- słyszymy w SRK. Wczoraj (17.01.) na stronie internetowej Spółki Restrukturyzacji Kopalń pojawił się komunikat wyjaśniający skąd biorą się te problemy:

-wyjaśnia Aleksandra Kulpan, rzeczniczka SRK-a. Jakie błędy we wnioskach pojawiają się najczęściej?

A do sprawdzenia jest jeszcze 30 tysięcy wniosków. W Spółce Restrukturyzacji Kopalń rekompensaty wypłacone zostały już prawie 155 tysiącom osób. Do końca grudnia pieniądze trafiły do ponad 35 tysięcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Tu osoby, które muszą uzupełnić złożone wnioski otrzymają rekompensatę w pierwszym kwartale tego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022