Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Informacja Turystyczna z Brennej i Raciborza doceniona

Facebook Twitter

Dwie informacje turystyczne z naszego regionu zostały docenione podczas 28. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych, jakie odbywały się w Warszawie. Informacja Turystyczna z Brennej w kategorii dwóch gwiazdek zdobyła pierwsze miejsce. Trzecie, w kategorii trzech gwiazdek, otrzymała informacja z Raciborza.

fot. FB/Zamek Piastowski w Raciborzu/Powiat Raciborski

Wśród ocenianych kryteriów znalazły się takie elementy jak: profesjonalna obsługa turystów, obecność w sieci, współpraca na rzecz kreacji produktów turystycznych, czy promocji lokalnych usług turystycznych, inicjatyw regionalnych, specjalne udogodnienia dla turystów.

To wielkie wyróżnienie dla naszego powiatu, cieszymy się, że zostaliśmy docenieni- przyznaje Grzegorz Nowak, starszy specjalista w punkcie informacji w Raciborzu.

Grzegorz Nowak: Do pandemii każdego roku łącznie z imprezami zamek odwiedzało każdego roku blisko 140 tysięcy osób z kraju, natomiast zza granicy też łącznie z imprezami blisko 5 tysięcy osób. W zeszłym roku, jak jeszcze trwała pandemia i w sumie nadal trwa, było 80 tysięcy. Turyści spacerują po dziedzińcu, biorą udział w wydarzeniach, koncertach itd.

Radio 90: Jakich informacji oczekują, o co pytają?

Grzegorz Nowak: Najczęściej chcą zwiedzić zamek, pytają o pozostałe atrakcje Raciborza i regionu, pytają, gdzie można dobrze zjeść i zatrzymać się na noc.

W okresie zimowym informacja zaprasza od wtorku do piątku od 9.00 do 16.00, a weekendy i święta od 10.00 do 18.00. Pierwsze miejsce w kategorii dwóch gwiazdek zdobyła Informacja Turystyczna w Brennej. Im większa liczba gwiazdek, tym lepsza infrastruktura Informacji Turystycznej. Np. oferuje dostęp do internetu, dłużej przyjmuje turystów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024