Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Informacje ze szpitala w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Trwają wypisy i przenosiny pacjentów ze szpitala w Wodzisławiu. Jak zapowiadał dyrektor, Krzysztof Kowalik: ma to pomóc w zorganizowaniu pracy lecznicy w sytuacji, kiedy liczba pracujących osób zmalała.

Część personelu jest na kwarantannie, część na zwolnieniach lekarskich, część w domach czeka jeszcze na wyniki testów. Na razie zdecydowano o przeniesieniu do innych szpitali pięciu pacjentów Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz jednego pacjenta Oddziału Neurologicznego celem kontynuowania leczenia. Ponadto jeden pacjent Oddziału Neurologicznego oraz jeden pacjent Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej zostali wypisani do domu. Kolejne decyzje będą podejmowane po uzyskaniu wyników badań. Nie ma jeszcze 43 wyników, ale jak informuje dyrektor w środę (8.04.) pobrano wymazy od następnych osób.

Informacja

Dyrekcji PPZOZ w przedmiocie podejmowanych na bieżąco działań w zakresie prowadzonego postępowania epidemiologicznego oraz stanu organizacyjnego Szpitala

W dniu dzisiejszym (stan na dzień 8 kwietnia 2020 r., godz. 15.00), po przeprowadzeniu postępowań epidemiologicznych, podjęto decyzję o przeniesieniu do innych szpitali pięciu pacjentów Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz jednego pacjenta Oddziału Neurologicznego celem kontynuowania leczenia. Ponadto jeden pacjent Oddziału Neurologicznego oraz jeden pacjent Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej zostali wypisani do domu. Wypisy pacjentów z pozostałych oddziałów, decyzje o przeniesieniu do innych placówek medycznych lub o możliwości kontynuowania leczenia w tut. Szpitalu, będą podejmowane niezwłocznie po uzyskaniu wyników badań umożliwiających zakończenie postępowania epidemiologicznego w poszczególnych częściach.

W dniu dzisiejszym od pacjentów, jak i personelu medycznego pobrano kolejne próbki do badań. W dalszym ciągu trwa postępowanie epidemiologiczne, zmierzające do ustalenia, w oparciu o uzyskiwane sukcesywnie wyniki badań, kręgu osób narażonych na zakażenie.

Dyrektor

Krzysztof Kowalik

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj