Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Inspirująco i motywująco. Idol młodych cyklistek odwiedził je w szkole

Facebook Twitter

Przemysław Niemiec, jeden z najlepszych polskich kolarzy gościł w Rydułtowach. Przyjechał na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie działa cykloklasa, w której uczą się, a także trenują młode adeptki kolarstwa.

Tej klasie patronuje właśnie, odnoszący od lat sukcesy w zawodowych grupach, polski kolarz:

Popieram takie inicjatywy, dzięki nim jest szansa, że spośród tych dziewczynek wyrośnie kolejna olimpijka, czy medalistka Mistrzostw Świata – dodaje Przemysław Niemiec, olimpijczyk z Pekinu:

Przemysław Niemiec to utytułowany kolarz, 16. zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, szósty kolarz Giro de Italia i jako pierwszy Polak, zwycięzca jednego z etapów wyścigu dookoła Hiszpanii. Sam mówi o sobie, że jest kolarzem spełnionym:

Dzisiejszy gość cykloklasy w Rydułtowach jako jeden z niewielu polskich kolarzy startował we wspomnianych trzech największych wyścigach kolarskich na świecie: Tour de France, Giro de Italia i Vuelta a España. Jak je porównuje?

Przemysław Niemiec wierzy, że dziewczęta z cykloklasy w Rydułtowach pójdą w jego ślady, miał dziś dla nich jedno krótkie przesłanie:

Z Przemysławem Niemcem rozmawiał w Rydułtowach Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj