Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Interwencje straży pożarnej w regionie

Facebook Twitter

Ogień w jednym z zakładów kosmetycznych w Wodzisławiu, pożar w budynku byłego szpitala w Raciborzu i śnięte ryby na jednym ze stawów w Jastrzębiu. Tym między innymi zajmowała się straż pożarna w naszym regionie minionej doby.

Ogień w jednym z zakładów kosmetycznych w Wodzisławiu. Wczoraj (24.06.) przed 17.00 strażacy zostali wezwani na ulice Kokoszycką. Okazało się, że od palącej się świecy zajęła się roleta okienna i część ramy okiennej. Jeszcze przed przybyciem strażaków, pracownice zakładu same zdołały ugasić płomienie, wszystkie opuściły też budynek. Nikomu nic się nie stało. Strażacy przewietrzyli mocno zadymione pomieszczenia.

Raciborscy strażacy gasili również wczoraj (24.06.) pożar w budynku byłego szpitala przy ulicy Bema. Przed godziną 15:00 prawdopodobnie ktoś podłożył ogień w pomieszczeniu byłej kaplicy. Akcja wewnątrz zrujnowanego budynku była utrudniona, bo część korytarzy wewnątrz jest zamurowana. Zastępy walczyły z ogniem, który objął część dachu. Płomieni ugaszono, a ratownicy musieli rozebrać około 20 metrów kwadratowych spalonego stropu. Dodajmy, że to nie pierwsza ich akcja w tym miejscu. W ostatnich miesiącach kilka razy gasili pożary w budynku starego szpitala. We wszystkich przypadkach były to podpalenia.

Śnięte ryb na jednym ze stawów w Jastrzębiu. Dzisiaj (25.06.) rano przed 9.00, na powierzchni zbiornika wodnego przy ulicy Broniewskiego zauważyli je strażnicy miejscy. Natychmiast wezwali strażaków, którzy rozpoczęli wyławianie ryb, zostaną one przekazywane do utylizacji. Jak ustalono przyczyną śnięcia ryb jest brak tlenu w wodzie, spowodowany upałami. Strażacy rozpoczęli także napowietrzanie zbiornika, by uratować pozostałe w wodzie ryby.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022