Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Inwestycje drogowe i nie tylko w 2023 roku w powiecie cieszyńskim

Facebook Twitter

Długa lista drogowych inwestycji w powiecie cieszyńskim. Plany na 2023 rok są ambitne. Ile się uda zrealizować, to zależy od dostępnych środków finansowych.

Starosta cieszyński, Mieczysław Szczurek

Podkreśla to starosta cieszyński, Mieczysław Szczurek, wymieniają te najpoważniejsze prace, jakie będą prowadzone na trasach powiatu:

Mieczysław Szczurek: Główna to ulica Katowicka i Cieszyńska w Pogwizdowie. Tam co prawda nie dostaliśmy dofinansowania, ale jesteśmy na pierwszym miejscu na liście rezerwowej. A doświadczenie poprzednich lat uczy, że najczęściej coś wypadnie, coś się nie uda i wtedy te dwie, trzy lub więcej pozycji z listy rezerwowej przeskakują na główną, więc jestem głęboko przekonany i bardzo liczę na to, że te pieniądze otrzymamy. To jest inwestycja za blisko 14 milionów złotych. Kolejna, duża inwestycja to w ciągu drogi powiatowej ulicy Korczaka w Kończycach Małych, tam mamy wiadukt nad torami i to też niebagatelna kwota 4.5 miliona złotych. Z takich, może już drobniejszych, ale też jeszcze milionowych, to ulica Kossak w Górkach Wielkich ponad kilometr – 2 miliony, czy Wiślańska w Cieszynie na odcinku około kilometra. I to też będzie gdzieś prawdopodobnie około 1.5 miliona.

– wymienia starosta cieszyński. W budżecie na ten rok zabezpieczono też środki na inne inwestycje:

Mieczysław Szczurek: Największą inwestycją będzie tzw. „Kossakówka”, czyli dawny spichlerz, który chcemy gruntownie zmodernizować, przerobić, zrobić z niego centrum kulturalne. To kwota kilkunastu milionów złotych. Będziemy również wykonywać termomodernizację. Mówię tutaj głównie o dwóch obiektach. To jest Feniks w Skoczowie, czyli Dom Pomocy Społecznej i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Drogomyślu, to już jest kontynuacja tego, co było. Tam jest bardzo gruntowny zakres tego remontu. Poza tym dalej będąc w kręgu pomocy społecznej, to w ramach obiektów Domu Pomocy w Pogórz,u w dalszym ciągu modernizacja dworu.

Większość inwestycji drogowych ma być realizowana w tym roku. Kierowcy śledźcie informacje, bo na pewno będą utrudnienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023