Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Inwestycje drogowe w powiecie raciborskim

Facebook Twitter

Pandemia nie zatrzymała inwestycji drogowych w powiecie raciborskim. Część prac trwa, niektóre ruszą niebawem.

Fot. annawaldl / pixabay.com

Do kasy powiatu wpływają dotacje ze środków unijnych i Funduszu Dróg Samorządowych na kolejne remonty:

Dwie wielkie inwestycje wspólnie z gminą Kuźnia Raciborska, to inwestycja drogowa w Turzy i w Budziskach. Jesteśmy już na finalizacji tych odcinków. Myślę, że szybko droga zostanie oddana do użytku. Planujemy rozpocząć w tym roku bardzo ważna inwestycję. Pod kątem całego subregionu- firma Eko Okna zabezpiecza pracę ludziom z naszego regionu. W tym roku jesteśmy już po uzgodnieniach, chcielibyśmy rozpocząć bardzo wielką inwestycję, bo prawie 8 mln w Gminie Pietrowice Wielkie. Chcielibyśmy rozbudować te odcinki potrzebne do funkcjonowania tej firmy oraz dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

– zapowiada Grzegorz Swoboda, starosta raciborski. Ale to nie jedyna inwestycje drogowe na tym terenie. Trwa przetarg na budowę trasy łączącej Krzyżanowice z czeskimi sąsiadami:

Trwa procedura przetargowa, wyłonienia wykonawcy, jeśli chodzi o drogi Rakowiec Główny, wiejskie w gminie Krzanowice, w Rudyszwałdzie. Ta droga z działania TNT, czyli takiej współpracy Polsko-Czeskiej ma zwiększyć dostępność naszych mieszkańców, ale i mieszkańców Czech do tych rzeczy, które mamy po naszej stronie. Cieszę się, że tak długo oczekiwana inwestycja właśnie w gminie Krzyżanowice, w Rudyszwałdzie doczekała się finalizacji i wspólnie w wójtem Utrackim, z gminą Krzyżanowice te zadanie będziemy realizowali.

W planach powiatu i miasta Racibórz jest też zaprojektowanie kolejnego etapu remontu Kościuszki- Łąkowa:

Mamy informacje, że nasze drogi złożone do funduszu dróg samorządowych czy to w Górkach, czy w Tworkowie znajdują się na pierwszym miejscu listy rezerwowej, więc tu, jeśli pojawią się kolejne inwestycje to oczywiście w miarę pojawiających się środków, bo tutaj bez wsparcia rządowego sami sobie nie poradzimy. Uważam, że te inwestycje drogowe są bardzo ważne, inwestycje w powiatach są bardzo ważne, bo przede wszystkim dają pracę w tych trudnych czasach i musimy patrzeć również na zabezpieczenie gospodarcze pod kątem wychodzenia z pandemii.

– kończy starosta raciborski, Grzegorz Swoboda.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020