Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Inwestycje drogowe w Pszowie. Kierowcy, patrzcie na znaki

Facebook Twitter

Remont ul. Żużlowej w Krzyżkowicach i modernizacja ul. Traugutta w centrum. To jest informacja dla kierowców z Pszowa. Dziś (5.10.) ruszają te inwestycje. Remont ul. Żużlowej został podzielony na trzy etapy, droga będzie wyłączana całkowicie z ruchu. Na ulicy Traugutta natomiast ruch będzie wahadłowy. Remont dotyczy kilometrowego odcinka od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Kierowcy w Pszowie, patrzcie na znaki.

fot. sm-ekb2005 \ pixabay.com

Remont ul. Żużlowej został podzielony na trzy etapy. Pierwszy zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Żużlowej 1 do Żużlowej 33 oraz od ul. Żużlowej 11 do ul. Żużlowej 9f. Odcinek zostanie wyłączony z ruchu między godz. 7:00 a 17:00. Ograniczenia nie dotyczą mieszkańców remontowanego odcinka oraz pojazdów budowy.

Kolejne etapy będą realizowane do 2022 r. W sumie prace obejmą 1,3 km drogi. Projekt zakłada wymianę nawierzchni oraz przebudowę sieci teletechnicznej i elektrycznej. Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza, które wykona zadanie za ponad 1,3 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych.

Druga inwestycja to modernizacja odcinka ul. Traugutta od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada firma Technical Solution sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla, która w przetargu ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim złożyła najkorzystniejszą ofertę na kwotę niespełna 3,6 mln zł. Za tę cenę całkowicie przebudowany zostanie odcinek o długości niemal kilometra. Zakres robót obejmie m.in. wykonanie nawierzchni i konstrukcji jezdni, chodników, odwodnienia drogi oraz ścieżki rowerowej, a także oznakowanie pionowe i poziome oraz likwidację tunelu pod drogą. Wykonawca będzie mieć czas na ukończenie zadania do maja przyszłego roku. Na remontowanym odcinku obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Przypomnijmy, że inwestycja w połowie współfinansowana jest ze środków, jakie zarząd powiatu pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę sfinansują z własnych budżetów samorządy Powiatu Wodzisławskiego oraz Miasta Pszowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj