Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Inwestycje w szpitalach w Jastrzębiu-Zdroju i Cieszynie. Urząd Marszałkowski przyznał kolejne dofinansowania

Facebook Twitter

Kolejne pieniądze na inwestycje w zdrowie, szpitale w Jastrzębiu-Zdroju i Cieszynie z wysokimi dotacjami. Urząd Marszałkowski przyznał kolejne dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, to dodatkowe środki.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju w ramach projektu „Przebudowa Izby Przyjęć Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wraz z drogą dojazdową w celu poprawy jakości i dostępności do świadczonych usług”. Kwota dofinansowania wynosi 10 509 308,68 zł. Zakres projektu obejmuje przebudowę, rozbudowę obiektu oraz dobudowę nowego podjazdu dla ambulansów i powiększenie poczekalni. W jego ramach zostanie również zakupione wyposażenie Izby Przyjęć, min.: urządzenia tj. aparat EKG, aparat USG, kardiomonitor, defibrylator, stoły zabiegowe, lampy bezcieniowe, łóżko-wanna.

Szpital w Cieszynie

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie w ramach projektu „Poprawa jakości usług przez doposażenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie w sprzęt medyczny”. Kwota dofinansowania wynosi 11 236 175,34 zł. Projekt obejmuje zakup nowych i wymianę wyeksploatowanych urządzeń medycznych, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania szpitala. Dzięki inwestycji możliwe będzie uruchomienie nowych świadczeń m.in. laparoskopowych badań i zabiegów operacyjnych na drogach żółciowych i trzustkowych czy specjalistycznych zabiegów urologicznych, szczególnie u pacjentów onkologicznych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj