Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Istebna też czeka na turystów. I szykuje nagrody!

Facebook Twitter

W gminie Istebna bardzo cieszymy się z drugiego etapu odmrażania sytuacji wokół koronawirusa – mówi Aneta Legierska, kierownik promocji gminy Istebna.

fot. Janusz Szczotka

Przypomnijmy, premier zapowiedział, że od 4 maja poluzowane zostaną niektóre obostrzenia. Dotyczą one m.in. branży turystycznej. Otwarte mają zostać hotele.

Gestorzy turystyczni nie mogą się już doczekać tego momentu

– dodaje Legierska,

Istebna jest miejscowością turystyczną i wszyscy czekamy tutaj na turystów, na gości. Była to sytuacja tak jak i w całych Beskidach dla nas trudna, chociaż właściciele dwoili się i troili, żeby cały czas o sobie przypominać. Niestety mogliśmy działać tylko w internecie. Teraz możemy zaczynać działać normalnie, dlatego cieszymy się tak jak wszyscy, że to idzie powolutku ku dobremu. Oczywiście apelujemy, żeby zachowywać wszelkie środki bezpieczeństwa. Także nasi hotelarze będą pamiętać o tym, żeby takie właśnie środki bezpieczeństwa zachować.

Gmina już planuje akcję promocyjną, aby przypomnieć o sobie i przyciągnąć jak najwięcej turystów.

A my chcemy jeszcze też dla naszych turystów, dla naszych gości zrobić taki bonusik i oprócz tego, że mogą sami przyjeżdżać, to chcemy ich zaprosić na pobyty bezpłatne oferowane przez naszych gestorów. Jutro, od piątku 1 maja rusza konkurs. Do wygrania są pobyty. Wszystko pod hasłem „Kocham Istebną” i „Istebna Czeka”. Cieszymy się, Beskidy czekają na was, zrobiła się przepiękna wiosna.

W podobnym tonie wypowiadają się i inne Beskidzkie miejscowości i zapowiadają różne akcje zachęcające do odwiedzin. Wisła w tym tygodniu otwiera m.in. Koleje linowe. Otwarte będą wyciągi na Soszów, Skolnity Wisła Ski & Bike. Zachęca także Stożek i wyciąg krzesełkowy na Skoczni im. Adama Małysza.

Zobacz też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj