Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Istebna: Tylko 13% mieszkańców przyjęło drugą dawkę szczepionki. Ludzie się boją

Facebook Twitter

Istebna – to w tej miejscowości najmniej, jak do tej pory, osób przyjęło drugą dawkę szczepionki. To zaledwie 13% mieszkańców. W skali województwa, gmina zajmuje ostatnie miejsce.

Inne gminy i miasta osiągają poziom 20, 25, a nawet jak w przypadku Gierałtowic – blisko 30% zaszczepionych.

Nie mamy problemów z dostawami preparatu, to raczej brak woli mieszkańców, aby się zaszczepić

– mówi w rozmowie z radiem 90 Łucja Michałek, wójt Istebnej. W gminie są dwa miejsca, gdzie można się szczepić, część osób wybiera też Skoczów i tamtejszy Punkt Szczepień Powszechnych. Kolejek nie ma, jest za to niechęć i obawa:

Łucja Michałek: Na pewno to nie jest związane z problemami z zaopatrzeniem szczepionek. Jest pomoc gminy, dowozimy mieszkańców starszych, organizujemy system logistycznie. Ja staram się to promować, zachęcałam do szczepień.

W 12-tysięcznej Istebnej szczepić można się w dwóch punktach. Jak dodaje wójt, ciągle namawia i przekonuje mieszkańców, że warto się szczepić:

Łucja Michałek: Jak z nimi rozmawiam to część się dystansuje, druga część deklaruje, że dokona tego latem, czy jesienią. Na terenie gminy mamy punkt w Istebnej i w Jaworzynce. (…) Jednak my nikogo nie możemy zmusić do szczepień.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj