Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Istebna: władze apelują – odśnieżajcie dachy

Facebook Twitter

Pustostan w Istebnej runął pod naporem śniegu – o tym wydarzeniu z dzisiejszej nocy informowaliśmy już na antenie radia 90. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Istebna szykuje się jednak na kolejne opady.

Władze apelują – nie ignorujcie tych ostrzeżeń. Jak mówi nam Łucja Michałek, wójt Istebnej, służby są w pełnej gotowości. Już od kilku dni, z pomocą strażaków ochotników zrzucany jest śnieg z dachów gminnych instytucji. Ale pamiętać też o tym powinni i prywatni właściciele domów. Mokry śnieg jest bardzo ciężki i jest bardzo dużym obciążeniem dla więźby i stropów.

Przy tym ciężarze wiele konstrukcji może być zagrożonych. Informujemy, pilnujemy to co jest w naszej gestii, szkoły, ośrodki zdrowia. Pracownicy oglądali już  w terenie, zgłaszają nam te potrzeby. W tej chwili jesteśmy na etapie odśnieżania przystanków. Po tym co widzimy, co jest dzisiaj na dachach jest przerażające. Temperatury mamy lekką powyżej zera. Jest taki mokry śnieg. Wiemy, że przybędzie go jutro bardzo wiele, musimy podejmować pilne działania.

Jak dodaje Łucja Michałek, z przerażeniem patrzy na prognozy pogody, które mówią o kolejnym przyroście pokrywy śnieżnej w następnych dniach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj