Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegach Narciarskich. Dobre starty zawodników z regionu

Zawodnicy i zawodniczki z regionu zdominowali Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegach Narciarskich. Klasą dla siebie byli dwaj istebnianie, bracia Dominik i Kamil Bury, którzy reprezentują AZS AWF Katowice.

Najpierw wygrali sprint drużynowym techniką klasyczną, a w biegach na 10 i 15 kilometrów dwukrotnie tryumfował Dominik, a jego brat Kamil dwukrotnie był drugi. Na najniższym podium w sprincie drużynowym zameldowali się także zawodnicy klubu NKS Trójwieś Beskidzka – Łukasz Gazurek i Mateusz Haratyk. Ten drugi zdobył także brąz w biegu na 15 kilometrów.

Wśród kobiet dwa złote medale i brąz wywalczyła istebnianka Magdalena Kobielusz. Po srebrny medal sięgnęła także pochodząca z Jastrzębia-Zdroju 16-letnia Zuzanna Fujak, która reprezentuje barwy klubowe NKS-u Trójwieś Beskidzka. Dodajmy, że Mistrzostwa Polski rozegrano na trasach w Zakopanem.