Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

IV Festiwal Górnej Odry. Oj, będzie się działo! [TYLKO U NAS]

Facebook Twitter

Festiwal Górnej Odry - to wyśmienita zabawa, dobra muzyka, edukacja, mnóstwo atrakcji i przede wszystkim wspaniała atmosfera. Wszystko to pod patronatem Radia 90, które jako pierwsze zdradza szczegóły tego wielkiego wydarzenia.

Festiwal Górnej Odry

Wydarzenia powstało po pandemii. Festiwal Górnej Odry ma się świetnie

Narodził się po pandemii. Festiwal Górnej Odry z roku na rok cieszy się większym powodzeniem. W roku 2022 w festiwalu brało udział 123 tysiąc osób, w roku ubiegłym to było blisko 145 tysięcy. Dokładnie za miesiąc, 21 czerwca rusza jego 4. edycja. W Radiu 90 ogłaszamy ją wraz z naszym gościem:

UWAGA, UWAGA, Festiwal Górnej Odry od 21 do 23 czerwca:

Adam Wawoczny: Czyli pierwszy weekend wakacji, Dzień Ojca przypadający 23 czerwca. Mnóstwo wydarzeń, tych kalendarzowych, które wpisują się w nasz festiwal – Festiwal Górnej Odry, naszej Polskiej marki turystycznej „Kraina Górnej Odry”, ponieważ ten tytuł dzierżymy od tego roku, jesteśmy jedną z 12  polskich, marek turystycznych. „Na Fali” – jesteśmy na fali –  to tegoroczne hasło tego festiwalu. Rozpoczynamy hucznie. W piątek w Parku Cegielnia w Żorach, gdzie wraz z uczniami szkół myślę, że i z rodzicami i z kimś starszym, będziemy świętowali rozpoczęcie wakacji. A jak wiemy Żory nigdy nie zawodzą – w ofercie znajdzie się wiele atrakcji zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i młodzieży.

Na piątkowej scenie festiwalu zagra między innymi: Projekt Larmo,  Jarecki, Pokahontaz, czyli raperzy Fokus i Rahim. Ale nie oznacza to końca atrakcji w Żorach. W tym roku swój debiut będzie miał bardzo ciekawy obiekt na trasie turystycznej naszej Krainy Górnej Odry, jak Pałac w Baranowicach z restauracją Szarlota, restauracja, która znajduje się na szlaku kulinarnym Śląskie Smaki, gdzie poznacie państwo świętojańskiej tradycje, a przy ognisku będziecie mieli okazję posłuchać zespołu Vołosi.

Są debiutanci. Tu Festiwal Górnej Odry zagości po raz pierwszy

Kolejne atrakcje IV Festiwalu Górnej Odry, dokładnie za miesiąc, od 21 do 23 czerwca:

Adam Wawoczny: Debiutantem w tym roku jest także Dwór w Łukowie Śląskim, gdzie szykujemy bardzo ciekawe wydarzenia ze Śląskimi Smakami i Grzegorzem Polaczkiem w roli głównej. W sobotę, w Raciborzu, wielki dzień –  Jubileuszowe, 25 Pływadła! Ten wspaniały jubileusz zaczynamy hucznie o godzinie 12, jak zwykle wystrzałem z armaty na raciborskich bulwarach, a w sobotnie popołudnie przenosimy się w Raciborzu na Zamek Piastowski, gdzie czeka nas prawdziwe show z tańcem i muzyką. Zaś zwieńczeniem tej bardzo aktywnej soboty będą koncerty: Wac Toja i Antony Esca. Ciekawe wydarzenie w sobotę czeka nas oczywiście w Turzu, które jest na trasie 25 Pływadeł i jak zwykle kończy się tam pierwszy dzień tej dwudniowej imprezy.

Zaś w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku i w Carbonarium Jastrzębiu Zdroju, gdzie we współpracy z wszystkimi służbami mundurowymi i ratowniczym szykujemy dla was wydarzenia, w których możecie się sprawdzić w ich roli – w roli tych ratowników. Będą to wydarzenia o charakterze mocno edukacyjnym i oczywiście – jak cały Festiwal – dla całych rodzin. Od piątku do niedzieli proponujemy nocne zwiedzanie starego opactwa w Rudach. Także w tym czasie, przez cały weekend, w Lyskach skorzystamy z oferty spektaklu i warsztatów „Manufaktury Słodko-Słone” Rybnickich Lodów Rzemieślniczych, który jest partnerem od samego początku naszego festiwalu. W niecodziennej odsłonie, takiej jak tajemniczy Diabelski Ekspress, spotkamy się w Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach, aby ruszyć wąskotorówką na szlak. Mogę tylko zdradzić, że legendy mówią, że w Rudach diabeł też jeździł koleją.

Fot. Kraina Górnej Odry

Festiwal Górnej Odry i wielki finał w Rybniku

I jeszcze wielki finałowy koncert 23 czerwca na rybnickim Kampusie:

Adam Wawoczny: W niedzielę zapraszamy na finał, tutaj właśnie na rybnicki kampus, gdzie wszyscy razem, mam nadzieję bardzo licznie, zakończymy święto naszej wspólnej marki – Krainy Górnej Odry. Będzie ogromna strefa wystawiennicza, atrakcje dla dzieci, festiwal foodtrucków, który potrwa zresztą cały weekend od 21 do 23 czerwca. Na festiwalowej scenie zagrają: Jacuś, Bovska, Sylwia Grzeszczak, a na deser oczywiście Simon Bizon.

Fot. Kraina Górnej Odry

Krainę Górnej Odry tworzy 28 samorządów w naszym regionie:

Adam Wawoczny: I tak naprawdę, to co nas spina, to nas łączy wszystkich, to jest ta Odra, ten górny odcinek Odry, która wpływa do Polski, jest tutaj drugą największą rzeką i jej dopływy, a te dopływy naprawdę spowodowały, że wszyscy płyniemy „Na fali”, fali tej górnej Odry.

IV Festiwal Górnej Odry, dokładnie za miesiąc, od 21 do 23 czerwca, pod hasłem „Na fali”. Na początku czerwca opublikowany zostanie dokładny harmonogram wydarzeń, będzie ponad 120 atrakcji. Pierwsze informacje już się pojawiają w programie tej wielkiej imprezy. Szczegóły znajdziesz TUTAJ

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj