Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

IV Rybnickie Dni Integracji

Facebook Twitter

W tym roku w dniach 13-14 maja odbędzie się IV edycja Rybnickich Dni Integracji pod hasłem "Masz w sobie dobro! – przekaż dalej".

Rodzicielstwo zastępcze
fot. pixabay.com

Rybnickie Dni Integracji to cykliczna impreza, której celem jest pokazanie potencjału osób z niepełnosprawnościami oraz zaangażowanie społeczeństwa lokalnego we wspólne działanie.

Charytatywny Maraton Pływacki „Płyniemy dla Alisi”

14 maja osoby z niepełnosprawnościami wspólnie z młodzieżą z rybnickich szkół oraz mieszkańcami naszego miasta przepłyną 42 kilometry 195 metrów, by w ten sposób zebrać środki potrzebne na leczenie i rehabilitację pooperacyjną 3-letniej Alisi. Maraton zostanie zorganizowany na krytej pływalni Akwarium w Rybniku-Boguszowicach (ul. Jastrzębska 3a), w godzinach od 9.00 do 14.00.

Celem wydarzenia jest zebranie środków na leczenie i rehabilitację pooperacyjną Alisi – 3 letniej rybniczanki, która urodziła się wadą stópek (Stopy końsko-szpotawe). Jest to choroba polegająca na zniekształceniu kończyn, a ich wyprostowanie to ciężka walka wymagająca zaawansowanego leczenia. Maraton odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rybnika w ramach IV Rybnickich Dni Integracji, których celem jest pokazanie potencjału osób z niepełnosprawnościami oraz zaangażowanie społeczeństwa lokalnego we wspólne działanie.

Naszym celem poza zbiórką środków na rehabilitację Alisi jest pokazanie, że osoby niepełnosprawne mogą pomagać innym, że są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Zależy nam na integracji, chodzi o aktywnie spędzony czas i dobrą zabawę. Popłynąć może każdy, nawet jeśli pływanie nie jest jego mocną stroną – mówi Marek Medalion jeden z organizatorów wydarzenia.

Plan imprezy: TUTAJ

Wesprzyj akcję: TUTAJ

Wydarzenie na facebook’u: TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024