StartW Radiu 90 Wiadomości dnia

IX Raciborski Festiwal Podróżniczy „Wiatraki”!

„Każdy z nas nosi w sobie skrawek duszy podróżnika, odkrywcy dalekich lądów, zdobywcy dziewiczych szczytów, rozległych mórz i dzikich dżungli… Koleje losu są jednak takie, że tylko nieliczni z nas wiążą swoje życie z podróżami, górami czy morzami na stałe. Pozostali oddają się swym pasjom podróżniczym od czasu do czasu, w miarę wolnego czasu; a jeszcze inni oglądają świat dzięki slajdom, filmom i zdjęciom tych pierwszych…” Czytamy na stronie festiwalu. A o tym, dlaczego warto w tym roku wziąć udział w imprezie opowiedział nam Dawid Wacławczyk:

Było już o gościu specjalnym Festiwalu „Wiatraki”, którym będzie Aleksander Doba – człowiek, który przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Jednak posłuchać będzie można nie tylko „morskich opowieści”. Organizatorzy, jak zawsze, zadbali o różnorodność tematyczną i wiele dodatkowych atrakcji:

Tradycją staje się powoli również „wiatrakowe” koncertowanie. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie muzycznych niespodzianek. I to nie byle jakich!

„cudze chwalicie, swego nie znacie…” Zwiedzimy Afrykę, Azję i Europę, przepłyniemy kajakiem do Ameryki Południowej, zanurkujemy w najwyżej położonych akwenach, ale…  zwiedzimy także Racibórz, a dokładniej raciborski Zamek Piastowski oraz browar:

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM RACIBORSKIEGO FESTIWALU WIATRAKI – KLIKNIJ

Zostaw komentarz