Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

IX Raciborski Festiwal Podróżniczy „Wiatraki”!

Facebook Twitter

Rok temu gościem specjalnym Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego "Wiatraki" był Mirosław Hermaszewski, jedyny Polak, który odbył lot w kosmos.Tegoroczna, dziewiąta już edycja imprezy rozpoczyna się w piątek (2.11.). Kto tym razem opowie o swoich niezwykłych przygodach?...

„Każdy z nas nosi w sobie skrawek duszy podróżnika, odkrywcy dalekich lądów, zdobywcy dziewiczych szczytów, rozległych mórz i dzikich dżungli… Koleje losu są jednak takie, że tylko nieliczni z nas wiążą swoje życie z podróżami, górami czy morzami na stałe. Pozostali oddają się swym pasjom podróżniczym od czasu do czasu, w miarę wolnego czasu; a jeszcze inni oglądają świat dzięki slajdom, filmom i zdjęciom tych pierwszych…” Czytamy na stronie festiwalu. A o tym, dlaczego warto w tym roku wziąć udział w imprezie opowiedział nam Dawid Wacławczyk:

Było już o gościu specjalnym Festiwalu „Wiatraki”, którym będzie Aleksander Doba – człowiek, który przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Jednak posłuchać będzie można nie tylko „morskich opowieści”. Organizatorzy, jak zawsze, zadbali o różnorodność tematyczną i wiele dodatkowych atrakcji:

Tradycją staje się powoli również „wiatrakowe” koncertowanie. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie muzycznych niespodzianek. I to nie byle jakich!

„cudze chwalicie, swego nie znacie…” Zwiedzimy Afrykę, Azję i Europę, przepłyniemy kajakiem do Ameryki Południowej, zanurkujemy w najwyżej położonych akwenach, ale…  zwiedzimy także Racibórz, a dokładniej raciborski Zamek Piastowski oraz browar:

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM RACIBORSKIEGO FESTIWALU WIATRAKI – KLIKNIJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lutego 2020