Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Izabela Faksa-Lerch: ”Dodatek motywacyjny w wysokości 1 złotówki to skandal”

Facebook Twitter

''Czujemy się zażenowani zmniejszeniem dodatku motywacyjnego dla nauczycieli do złotówki'' - mówiła w porannej rozmowie w Radio 90 Izabela Faksa-Lerch, prezes rybnickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Fot.pixabay.com

W połowie lutego Zarząd Oddziału ZNP w Rybniku wysłał kolejne pismo skierowane do prezydenta i radnych Miasta Rybnika, w sprawie podwyższenia dodatku motywacyjnego dla nauczycieli. Ten od początku roku został zmniejszony z 80 do 1 złotówki.

 

23 lutego miasto odpowiedziało na pismo związkowców, w którym pisze, że nie ma szans na podwyższenie dodatku motywacyjnego, a pieniędzy w budżecie jest tak mało, że trzeba dalej szukać oszczędności.

Izabela Faksa-Lerch: Czujemy się bardzo zażenowani, mamy smutek i żal do prezydenta. Chcemy podjąć dalsze działania, bo jakby nie było to nie jest żart, my dostaliśmy za te działania wypisane w piśmie jedną złotówkę, to jest skandal!

Izabela Faksa-Lerch: Będziemy dalej walczyć o podwyższenie dodatku motywacyjnego dla nauczycieli

– zapowiedział poranny gość Radia 90:

Izabela Faksa-Lerch: Nie składamy broni, na pewno będziemy szukać dalszych działań. Wczoraj miałam zarząd i na pewno podejmujemy dalsze działania, na pewno do tej pory działaliśmy razem z Solidarnością, drugim związkiem działającym tutaj u nas w Rybniku. Podjęliśmy decyzję, że jednym z takich przedsięwzięć będzie, nauczyciele są tak zszokowani i zażenowani tą złotówką, że oddają ją spokojnie, na pewno przekażemy to na odpowiedni cel.

Izabela Faksa ZNP

Jak twierdzi poranny gość Radia 90, dodatek motywacyjny dla nauczycieli w sąsiednich gminach oscyluje w granicach 200 złotych.

A cała rozmowa z Izabelą Faksą-Lerch prezes rybnickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj