Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Izabela Faksa-Lerch w Radiu 90: ,,Nauczyciele nie chcą pracować w szkołach i przedszkolach”

Facebook Twitter

,,Nauczyciele nie chcą pracować w szkołach i przedszkolach, coraz częściej rezygnują z pracy. W jednym z przedszkoli po dwóch godzinach przygody z zawodem zrezygnowała nauczycielka. Pandemia i trudne warunki powodują, że odchodzą oni na urlopy zdrowotne, albo żegnają się z zawodem'' - mówiła w porannej rozmowie w Radio 90 Izabela Faksa-Lerch, prezes rybnickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

fot.nrjfalcon1/ pixabay.com

Nauczyciele szczególnie z większym stażem troszeczkę się obawiają takich rzeczy, więc uciekają na urlopy zdrowotne, urlopy bezpłatne. Jest to spora liczba, a wiem, że nie ma chętnych do nauki. Wiem z informacji, że młoda kadra, która przychodzi do przedszkola, wytrzymała w jednym przedszkolu przez dwa tygodnie, jedna osoba nawet 2 godziny. Po dwóch godzinach zrezygnowała, powiedziała, że ona jednak nie będzie za te pieniądze i w takich warunkach pracować.

Izabela Faksa ZNP

Rząd i samorząd nie przygotował placówek do zdalnej nauki, ale nauczyciele są gotowi

– uważa poranny gość Radia 90:

To co się dzieje w tej chwili w naszych placówkach oświatowych, brak internetu nawet w niektórych placówkach, nie pozwala na pracę ze szkoły, więc oni chętnie wrócą do pracy zdalnie, ponieważ mają lepsze warunki w domu niż w pracy. Nasz rząd i samorząd nie zdążył przygotować tych placówek.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z Izabelą Faksą-Lerch prezes rybnickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj