Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Izba Gospodarcza w Wodzisławiu pomaga szpitalom

Facebook Twitter

Choć sami mają problemy, to pomagają. Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim zrzeszająca lokalnych przedsiębiorców zbiera pieniądze dla szpitali i organizuje pomoc dla lecznic.

Do szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rybniku trafi wkrótce 20 tysięcy maseczek prosto z Chin. Maseczki szyte są także już w Wodzisławiu i trafiły one do jastrzębskiego szpitala.

To konkretna pomoc dzięki firmom z wodzisławskiego powiatu. Kilka z nich dało już po 10 tysięcy złotych. Mniejsi dają mniej, ale każda pomoc cieszy, mówi Krzysztof Dybiec prezes IG w Wodzisławiu Śląskim:

Przedsiębiorcy pomagają, jak mogą, mimo że mają zamknięte tak, jak ja, więc mogę cały dzień dzwonić i pomagać i tak też robię. Zbieramy informacje o tanich materiałach na maseczki i takie materiały kupujemy. Już dziewczyny szyją i właściwie zdobywamy je, bo ceny są niektóre z kosmosu. W momencie, kiedy mówimy, że to jest dla szpitali i za darmo szyjemy, to hurtownie gdzieś tam wracają do tych cen takich niższych. Poszukujemy też tańszych materiałów do dezynfekcji.

– jak mówi Dybiec każda pomoc jest ważna, jeżeli chcesz wesprzeć lokalne szpitale- adres: TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021