Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Izolatorium w Kuźni Raciborskiej od marca stoi puste

Facebook Twitter

W pełni wyposażone izolatorium w Kuźni Raciborskiej od marca stoi puste i czeka na pacjentów. Powstało w budynku byłej szkoły podstawowej, która została przekazana w 2019 roku przez gminę na rzecz Wojsk Obrony Terytorialnej. Miały tam powstać koszary, jednak po wybuchu pandemii podjęto decyzję o stworzeniu w budynku izolatorium dla chorych na Covid-19.

Do izolatorium w Kuźni Raciborskiej przywieziono łóżka dla 175 osób, wyposażono salę i na tym koniec, do dziś nie trafił tam żadem chory. Jan Wójcik, rzecznik prasowy 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego nie chce komentować sprawy. Przyznaje jednak co zrobiono do tej pory:

Budynek został dostosowany, wyposażony zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 12.03.2020 r. (..)W obiekcie dopuszczone jest objęcie kwarantanną 175 osób. W chwili obecnej miejsce kwarantanny jest w gotowości do użycia, nie przebywają w nim żadne osoby.

Burmistrz Kuźni Raciborskiej, Paweł Macha mówi krótko, samorząd pomaga jak może:

Zarządca tego obiektu dysponuje nim jak chce, jeżeli jest taki obiekt do dyspozycji i spełnia wymogi to trzeba go wykorzystać jak najbardziej. Cieszymy się, że jako Kuźnia możemy się przydać komuś innemu.

Do izolatorium skierować nas może lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Dlaczego stoją więc puste, skoro przybywa chorych? Odpowiedź jest prosta, bo brakuje lekarzy, którzy mieli by w nich pracować.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj