Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak będą oszczędzać wodzisławianie? Ruszyła kampania „Świeć przykładem. Przełącz się na oszczędzanie”

Facebook Twitter

Ceny idą w górę. Widać to na sklepowych półkach w czasie codziennych zakupów, na stacjach benzynowych, ale też już niedługo w górę pójdą nasze rachunki za prąd i gaz. Dlatego w Wodzisławiu wystartowała miejska kampania „Świeć przykładem. Przełącz się na oszczędzanie”. My pytamy mieszkańców miasta: jak chcą oszczędzać?

Kampania „Świeć przykładem. Przełącz się na oszczędzanie” to odpowiedź na kryzys energetyczny, ale też efekt wyników ankiety, jaką urzędnicy przeprowadzili wśród mieszkańców, a dotyczyła ona właśnie pomysłów na oszczędzanie energii elektrycznej także przez magistrat.

A jak sami wodzisławianie oszczędzają? Posłuchajcie naszej sondy:

Magistrat już jakiś czas temu ogłosił swój program oszczędzania energii elektrycznej. Przypomnijmy: w tym sezonie nie będzie na przykład miejskiego lodowiska, wstrzymano decyzję o zakupie nowego oświetlenia świątecznego. Ograniczone zostanie oświetlenie nocne, wyłączona będzie co druga lampa. Już zrezygnowano z iluminacji oświetlających urząd miasta i Pałac Dietrichsteinów. Jedynym budynkiem miejskim, gdzie utrzymana zostanie jakaś forma oświetlenia jest dworzec PKP.

O oszczędzaniu mówił w studio Radia 90, prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024