Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak będzie wyglądać hybrydowe nauczanie w Rybniku?

Facebook Twitter

Jak będzie wyglądać hybrydowe nauczanie w Rybniku ? Prawdopodobnie w każdej szkole inne. Od poniedziałku zgodnie z nowymi obostrzeniami (19.10.) nauczanie w szkołach ponadpodstawowych ma być hybrydowe.

Urząd Miasta w Rybniku czeka na wytyczne ministerstwa edukacji. Samorządowcy rozmawiają z dyrektorami szkół, jaki model byłby dla nich najwłaściwszy:

Nauczanie w Rybniku będzie hybrydowe, w rozmaitej formie i będzie miało rozmaite propozycje ze strony dyrektorów szkół. W zależności od potrzeb, możliwości również kadrowych w tych szkołach, bo wielu nauczycieli choruje, albo ma wyniki pozytywne związane z covid. Będzie to propozycja na przykład, to nie oznacza, że to jest obligatoryjne dla wszystkich szkół. Będzie sytuacja taka, że część dzieci będzie przez jeden tydzień chodziła normalnie do szkoły, a druga część, drugie klasy będą miały nauczanie zdalne w domu.

Problemem może okazać się brak nauczycieli

– nie ukrywa Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta:

Na razie zastanawiamy się, jakie w tej trudnej sytuacji znaleźć najwłaściwsze rozwiązanie, bo zwracam uwagę na to, że coraz częściej mamy coraz więcej nauczycieli i chcielibyśmy, żeby był ktoś, kto będzie miał dzieci uczyć.

Czasu na przygotowanie szkół do nauki hybrydowej mało, nowe zasady mają wejść w życie od najbliższego poniedziałku (19.10.)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj