Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak będzie wyglądał park w centrum Godowa? Mieszkańcy mają głos

Facebook Twitter

Park w centrum Godowa - jak ma wyglądać? Urzędnicy i projektanci chcą wysłuchać głosu mieszkańców i zapraszają ich na spotkanie. Gmina Godów chce utworzyć tam park tematyczny - promenadę im. Franciszka Pieczki

Promenada im. Franciszka Pieczki
fot. FB/Gmina_Godów

Park w centrum Godowa – ku pamięci Franciszka Pieczki

Mieszkańcy decydują jak ma wyglądać park w centrum Godowa. W poniedziałek (13.05.) spotkanie z projektantami, którzy opracowują zagospodarowania terenu znajdującego się za Urzędem Gminy i parkiem sołeckim. Spotkanie odbędzie się o godz. 15.30 w budynku Urzędu Gminy w Godowie przy ul. 1 Maja 63 (czyli w dawnym ośrodku zdrowia). W miejscu, które przed wojną należało do właścicieli Godowa Larischów-Moennichów, gmina Godów chce utworzyć park tematyczny – promenadę im. Franciszka Pieczki. Powstanie on w ramach projektu „Szlakiem wybitnych”. O opinię na temat tego, jak park ma urzędnicy chcą zapytać również mieszkańców.

Spotkanie, które będzie miało charakter otwartych konsultacji społecznych. Na początku projektanci przedstawią schemat funkcjonalno-przestrzenny i ideę projektowanego parku oraz wstępne wizualizacje. Po krótkiej prezentacji planowana jest dyskusja z uczestnikami i skierowanie konkretnych pytań do mieszkańców odnośnie tego czego oczekują, czego im brakuje w terenach rekreacyjnych na terenie Gminy Godów. Dla projektantów ważne będą wszystkie wypowiedzi mieszkańców w celu dalszej analizy ich potrzeb.

Następnie zaproponowany zostanie spacer na teren opracowania oraz przedstawienie koncepcji i potencjału projektowanego parku.

Gorąco zapraszamy do udziału w spotkaniu! Pamiętajcie, poniedziałek 13 maja, godz. 15.30, UG Godów przy ul. 1 Maja 63 (czyli ten znajdujący się w dawnym ośrodku zdrowia).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj