Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak będzie wyglądał rok szkolny w powiecie raciborskim?

Facebook Twitter

Jak bezpiecznie rozpocząć nowy rok szkolny? Przed takim pytaniem stanął także powiat raciborski. Z informacji przekazanych przez starostwo wynika, że na chwilę obecną, w której to powiat raciborski przeszedł ze strefy żółtej w zieloną, system nauczania oraz otwarcie roku szkolnego w ich placówkach odbędzie się w sposób stacjonarny.

Nauczanie odbędzie się zachowaniem wytycznych i procedur rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego oraz z zastosowaniem środków ochrony indywidualnej. Starostwo dodatkowo uzupełni wyposażenie placówek oświatowych m.in. w płyny dezynfekujące, maseczki oraz przyłbice.

Uczniowie będą rozpoczynać zajęcia w dwóch głównych turach tzn. na godz. 8:00 oraz 9:50. Dzięki temu zapewniona zostanie możliwość dojazdu wszystkich uczniów do szkół (również spoza powiatu) zgodnie z obowiązującym od 1 września rozkładem jazdy, a przede wszystkim niezależnie od obowiązującej na terenie powiatu strefy (zielona, żółta, czerwona).

Szczegółowe informacje nt. rozpoczęcia roku szkolnego oraz planowanego systemu nauczania będą udzielane bezpośrednio w placówkach oświatowych.

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną ostateczne ustalenia zostaną podjęte na kolejnej naradzie dyrektorów w dniu 28.08. br.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj