Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak długo jeszcze potrwają utrudnienia na ulicach Wodzisławskiej i Żorskiej w Rybniku?

Facebook Twitter

Dwa miesiące na ulicy Wodzisławskiej i trzy tygodnie na ulicy Żorskiej - tyle, zdaniem porannego gościa Radia 90 Janusza Kopera, pełnomocnika prezydenta Rybnika do spraw dróg i gospodarki komunalnej - potrwają prace modernizacyjne na remontowanych trasach.

Drogi, które miały być gotowe pod koniec roku wciąż czekają na powrót ekip remontowych. Generalny wykonawca nie zdążył bowiem dokończyć prac w wyznaczonym wcześniej terminie i na  czas zimy remonty przerwano. Drogowcy wrócą na ulicę Wodzisławską, gdy ustabilizuje się temperatura:

Szacuję, że zostały tam jeszcze około dwa miesiące zamieszania i prac.

Radio 90: A nie 28 dni?

28 dni to jest termin umowny, do czasu tych 28 dni, wykonawcy nie grożą kary. Dlatego ja zakładam, że w tym przypadku, niestety, ale niemal na pewno wykonawca musi się liczyć z karami. Jeżeli rzeczywiście zakończy prace w przeciągu tych dwóch miesięcy, to będzie miał naliczone kary tylko za jeden miesiąc.

– powiedział Janusz Koper, pełnomocnik prezydenta Rybnika do spraw dróg i gospodarki komunalnej, w porannej rozmowie Radia 90. Zdecydowanie krócej mają potrwać utrudnienia na ulicy Żorskiej:

Na Żorskiej jest zdecydowanie lepsza sytuacja, ponieważ mniej więcej 4/5 zadania są gotowe. Natomiast mamy tam taki newralgiczny odcinek, którego wykonawca nie zdążył zrobić w zeszłym roku, to odcinek między rondem Gotartowickim a rondem Sygnały. I tam, przewiduję, że wykonawca ma około miesiąca na zakończenie prac, po to, by drogę rzeczywiście całkowicie zakończyć, pozamiatać i oddać do użytku. Myślę, że w tym wypadku wykonawca ma około trzech tygodni takich intensywnych prac.

Zmodernizowana ulica Żorska ma trzy pasy. Jednak, aby wyprzedzić samochód, kierowca ma do dyspozycji niewielki odcinek drogi. Dlaczego tak? Nie wiadomo. Taki był pomysł projektantów:

Radio 90: Mamy około 150 metrów na wyprzedzenie samochodu… To jest niezwykle mało…

Zgadzam się z Panem redaktorem, no nie podoba mi się ten projekt. Dlaczego tak to zostało wykonane – ja nie wiem, ale tak to zostało zaprojektowane, tak to zostało zatwierdzone, więc ja z konieczności ja to muszę tak wykonać, zgodnie z pozwoleniem na budowę. Troszeczkę może szkoda, że na etapie projektowania nie przewidziano dwóch jedni po dwa pasy, Tym bardziej, że było miejsce, żeby taką drogę zrobić, no może poza wyjątkiem tego wąskiego gardła w Gotartowicach… No, ale jest jak jest…

Cała rozmowa z porannym gościem Radia 90 do odsłuchania TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023