Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak działa kontrola palenisk w województwie śląskim?

Facebook Twitter

Polski Alarm Smogowy przedstawił dziś (12.05.) raport na temat tego jak działa kontrola palenisk w województwie śląskim. Wynika z niego, że w gminach w których funkcjonuje straż miejska udaje się je przeprowadzać, gorzej jest w miejscowościach, gdzie nie ma strażników. Tam są problemy z egzekwowaniem przepisów uchwały antysmogowej.

Gdzie działa kontrola palenisk według Rybnickiego Alarmu Smogowego?

Zdzisław Kuczma: Kontrola palenisk działa w Rybniku, tego jestem pewien, widzę, czuję, ale cóż z tego kiedy wytwarza się sytuacja podobna do krakowskiego obwarzanka. W Rybniku będziemy likwidować źródła smogu, a w zależności od wiatru będą zanieczyszczenia napływać z okolicznych gmin. To nie ma sensu, ta kontrola nie działa. Trzeba zmienić przepisy, czyli zmienić program ochrony powietrza i wprowadzić surowe kary dla samorządów. Trzeba określić ile tych kontroli ma być i rozliczać z ich skuteczności.

A więcej na ten temat w piątkowej porannej rozmowie w Radio 90. Porannym goście Radia 90 będzie Janusz Piechoczek z Polskiego Alarmu Smogowego. Początek rozmowy Arkadiusza Żabki po godzinie 8.00. Polecamy.

Poranny gość Radia 90 w każdy wtorek i piątek po godzinie 8.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj