Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak idzie spis powszechny? Mamy dane z Raciborza

Facebook Twitter

20 % raciborzan wypełniło już obowiązek spisania się przez internet. Takie dane podaje Urząd Miasta w Raciborzu, dodając, że to poniżej średniej dla naszego województwa.

fot.pixabay.com

Najbardziej aktywni wśród mieszkańców Śląska, jeśli idzie o Narodowy Spis Powszechny, są mieszkańcy Ornontowic. Tam spisało się niemal 30% ludności. A spis- w tym roku internetowy oraz telefoniczny- trwa do końca września. Jeśli sami się nie spiszemy, to zadzwoni do nas rachmistrz. To zawsze kontakt z numeru:

22 828 88 88

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy.

Dokonując spisu za pośrednictwem aplikacji do samospisu należy wykazać wszystkie osoby, które w dniu 31.03.2021 r. o godzinie 24:00 mieszkały pod danym adresem. Wszystkie dodane i prawidłowo spisane osoby są zwolnione z obowiązku samospisu. Oznacza to, że osoby te nie muszą samodzielnie logować się do aplikacji spisowej, aby dokonać samospisu.

Spisanie się przez Internet daje możliwość wzięcia udziału w loterii i wygranie atrakcyjnych nagród!

  • Wejdź na stronę gov.pl i spisz się w dogodnej dla siebie chwili
  • Pobierz unikatowy kod uprawniający do udziału w loterii
  • Zgłoś go na stronie spis.gov.pl.

Przyjmowanie zgłoszeń do loterii trwa od 22 kwietnia 2021 r. do 7 lipca 2021 r.

Jeżeli nie możesz spisać się we własnym zakresie zadzwoń na infolinię: 

22 279 99 99

Spisz się przez telefon lub odwiedź najbliższy urząd gminy, gdzie na czas trwania spisu urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca spisania się przez Internet.

Jeśli nie spiszesz się przez Internet ani przez telefon, po 4 maja br. skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie dzwoniąc z numeru:

22 828 88 88

Zgodnie z ustawą nie możesz odmówić mu przekazania danych.

Rachmistrzowie do odwołana nie będą odwiedzać respondentów w domach. W razie wątpliwości co do osoby dzwoniącej, można sprawdzić tożsamość rachmistrza na http://spis.gov.pl, przez infolinię lub dzwoniąc do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Racibórz:

32 7550752

32 7550753

32 7550631

Pamiętaj, że udział w spisie to Twój obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Nie obawiaj się o swoje dane. Są bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Chcesz sprawdzić, o co zapytają w spisie? Zapoznać się z ustawą spisową? Wejdź na spis.gov.pl i bądź na bieżąco!

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021