Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak na dobre pokonać ciemne kręgi pod oczami? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Problemem, który przeszkadza mi bardziej niż jakikolwiek inny - bardziej niż pryszcze, wrastające włoski czy długa rzęsa, która wypada bez powodu są ciemne obwódki pod oczami. Sprawiają, że wyglądam na zmęczonego, nawet jeśli nie jestem zmęczony, a czasem, po długim dniu, nawet na chorego.

mat. nadesłany

Ciemne cienie pod oczami – przyczyny

Chociaż jaśniejsze odcienie skóry mogą sprawić, że ciemne kręgi będą bardziej widoczne, to jednak dotyczą one także ciemniejszych karnacji. Z wiekiem skóra pod oczami staje się cieńsza, przez co większe żyły o niebieskim zabarwieniu są bardziej widoczne. To przyczynia się do powstawania ciemnych kręgów. Jeśli często pocierasz oczy, czy to z powodu alergenów unoszących się w powietrzu, takich jak roztocza kurzu, czy składników zapachowych w produktach, czy z przyzwyczajenia, możesz zauważyć tego efekty. Chroniczne pocieranie może zwiększyć ilość melaniny w tym obszarze, zwłaszcza w przypadku ciemniejszej skóry. Wiele ciekawych informacji na temat zdrowia znajdziesz na medicot.pl między innymi najnowsze świąteczne stylizacje paznokci.

Zła dieta

Niezdrowe, przetworzone jedzenie może uszkodzić nasze komórki, co doprowadzi do przebarwień. Nasze komórki – naskórkowe, skórne, naczyniowe czy czerwone – odzwierciedlają to, co jemy. Dieta bogata w przetworzoną żywność powoduje, że w lipidach różnych błon komórkowych znajduje się więcej łatwo utleniających się wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Utlenianie lipidów tych komórek może przyczyniać się do powstawania niebieskich obwódek wokół oczu.

Co więc możemy zrobić ?

Nie możesz zmienić swoich genów, ale pamiętaj, że światło widzialne – nawet to pochodzące z wielogodzinnego korzystania z telefonu komórkowego, komputera czy światła w pomieszczeniu – powoduje kumulowanie się fotoreaktywności skóry w czasie. Innymi słowy, ekran emitujący światło może uczynić Twoją skórę bardziej wrażliwą na światło, więc kiedy promienie ultrafioletowe docierają do niej z zewnątrz, mogą łatwiej wyrządzić szkody. Aby temu zapobiec, nakładaj codziennie filtr SPF na skórę pod oczami, a na noc stosuj krem nawilżający.

Wizyta u dermatologa

W przypadku przewlekle opuchniętych oczu lub osób z widocznymi kanalikami łzowymi lub cieniami, najczęściej stosuję bardzo precyzyjnie wstrzykiwane, starannie dobrane wypełniacze głęboko pod skórę, tuż nad kością. Zastrzyki te, dobrze wykonane przez doświadczonego dermatologa, w magiczny sposób sprawiają, że okolice dolnej powieki wyglądają wspaniale.

Szybkie rozwiązanie: zakryj je

Pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Nie chcesz, żeby twój korektor pękał, łuszczył się i wyglądał na ciężki. 1: Oczyść, stonizuj i nawilż twarz. 2: Nałóż podkład lub bazę oraz makijaż oczu. 3: Poszukaj miejsc z ciemniejszym pigmentem – zazwyczaj jest to półokrąg delikatnej skóry pomiędzy dolną linią rzęs a kością oczodołu. Aby naprawdę zakryć ciemne kręgi, delikatnie wklep korektor, używając miękkiego pędzelka lub opuszka palca. 4. Rozświetlaj wysokie płaszczyzny twarzy, takie jak kości policzkowe i grzbiet nosa, aby odwrócić uwagę od cieni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj