Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak napisać świetny projekt do Budżetu Obywatelskiego? Zainspiruj się pomysłami z innych miast i państw [materiał partnera]

Facebook Twitter

Chcesz mieć możliwość uczestnictwa w życiu publicznym i współdecydowania o przyszłości najbliższej okolicy? Jako mieszkaniec/mieszkanka możesz określić na co zostanie przeznaczona część pieniędzy z budżetu miasta. Nie musisz być burmistrzem ani radną, wystarczy, że masz pomysł na projekt.

W imieniu Fundacji Optimum Pareto zapraszamy na warsztaty inspiracyjno-kreatywne o tytule: “Jak napisać świetny projekt do Budżetu Obywatelskiego? Inspiracje z innych miast i państw”, które odbędą się w środę (6.04.) o godz. 16.00 (w formie online, na platformie zoom).

W trakcie spotkania powiemy o najpopularniejszych typach projektów, które w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowano dotychczas w Rybniku i zastanowimy się nad wpływem, jaki miały na społeczność lokalną. Wspólnie porozmawiamy o potrzebach i wyzwaniach, przed którymi stoi miasto – i zastanowimy się, jakie projekty mogłyby na nie odpowiadać. W inspiracyjnej części warsztatów opowiemy o przedsięwzięciach z innych miast, które służyć mogą jako inspiracje wartościowych i potrzebnych projektów

– mówią organizatorzy.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Synergiczny Rybnik. Budżet obywatelski jako dźwignia strategicznego rozwoju miasta”, który jest prowadzony przez Fundację Optimum Pareto we współpracy z Urzędem Miasta i zakłada wypracowanie odpowiedniego modelu partycypacji i lepszego dialogu między mieszkańcami a Urzędem Miasta.

Więcej na ten temat w sieci

Więcej na stronie: https://www.optimumpareto.com/synergiczny-rybnik oraz w mediach społecznościowych, gdzie zebrane są informacje o tym, co działo się na poprzednich spotkaniach, wyniki badań ankietowych dotyczących przyszłości Rybnika w kontekście Budżetu Obywatelskiego itp. Informacje można znaleźć również na FB Fundacji Optimum Pareto.

Organizatorom będzie bardzo miło, jeżeli uda się Państwu potwierdzić planowaną obecność na spotkaniu do 04.04.2022 r. na adres [email protected].

Spotkanie odbędzie się 06.04.2022 r. o godzinie 16.00: w formie online, na platformie zoom

Aby zalogować się na spotkanie należy o godzinie spotkania kliknąć w link:

https://us02web.zoom.us/j/85926974373?pwd=VTZlN0VyeEZJWWlqeXAxZDBTK0FZQT09

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj