Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak nie groźbą, to prośbą. Wojewoda apeluje

Facebook Twitter

Już nie tylko nakazy pracy, ale też prośba, jaką kieruje wojewoda śląski do środowiska medycznego. Jarosław Wieczorek zwrócił się do lekarzy, pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów z zapytaniem o gotowość do podjęcia pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirusa.

Fot. TheShiv76 \ pixabay.com

 Bardzo liczymy na pozytywny odzew ze strony środowiska medycznego. Sytuacja, w jakiej się obecnie znajdujemy jest bezprecedensowa, a wspólne działania na rzecz zwalczania groźnego wirusa są teraz szczególnie istotne

– podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Pisma, w których zwraca się o wsparcie, wysłał do członków Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa śląskiego, przewodniczących Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, Bielsku-Białej oraz Częstochowie, a także do prezesów Okręgowych Rad Lekarskich w Katowicach, Bielsku-Białej oraz Częstochowie.

Zgłoszenia o gotowości do podjęcia pracy należy kierować do Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na adres mailowy nz-sekretariat@katowice.uw.gov.pl. Pisząc na ten adres lub dzwoniąc pod numer telefonu 32 20 77 455, osoby gotowe podjąć pracę przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii zakażeń wirusem SARS-CoV-2 mogą również uzyskać dodatkowe informacje na ten temat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022