Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak ograniczyć hałas wokół nas? Czas wymienić sprzęt spalinowy. Prostars organizuje Dzień Profesjonalisty [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

W miastach, na osiedlach, prywatnych posesjach jest stanowczo za głośno! Wszystko za sprawą używanych przez nas maszyn. Kosiarki spalinowe, dmuchawy do liści czy sprzęt remontowy emitują wysoki poziom hałasu. To trzeba zmienić i ta zmiana przyjdzie do nas prędzej czy później. Zatem jak ograniczyć hałas wokół nas? Prostars i Milwaukee organizują drzwi otwarte i zapraszają wszystkich, którzy już dziś chcą zrobić krok do przodu w stronę przyszłości.

Jak ograniczyć hałas wokół nas? Firma Milwaukee

Aby dowiedzieć się więcej na temat nadchodzącego wydarzenia, odwiedziliśmy firmę Prostars w Rybniku.

Jak ograniczyć hałas wokół nas? Przyjdź na Dzień Profesjonalisty w Rybniku

Iwona Kurpanik: Razem z firmą Milwaukee 26 maja pomiędzy godzinami 8.00-18.00 zapraszamy wszystkich na Dzień Profesjonalisty. Odbędzie się w naszej siedzibie przy ul. Zebrzydowickiej 103 w Rybniku. Będzie to wspaniała okazja, aby przetestować wszystkie możliwości, jakie oferuje marka Milwaukee, zarówno elektronarzędzi, jak i narzędzi ogrodowych.

-mówi Radiu 90 Iwona Kurpanik dyrektor zarządzający w firmie Prostars. Całemu wydarzeniu przyświeca idea o nazwie Silent City, czyli wyciszania miast.

Iwona Kurpanik: Idea Silent City to wyciszanie miast i terenów zazielenionych, czyli tak naprawdę eliminacja hałasu z naszej przestrzeni, gdzie urządzenia spalinowe są tymi urządzeniami, które emitują najwięcej hałasu. Chodzi też o dbanie o środowisko naturalne.

Silent City jest już wprowadzane na całym świecie, w Polsce także pojawiają się już miasta, którym zależy na zniwelowaniu hałasu wokoło.

Marek Juszkiewicz: Silent City to trend, który w Europie rozpoczął się w 2015 roku. Jak wiemy, nasz kontynent jest miejscem powstawania nowych idei i wyznaczania przyszłościowych trendów. Organizacja Pro Rosa, która sprawdza poziom hałasu w aglomeracjach, podaje, że samochód czy motor działają z głośnością około 110 dB., a najzwyklejsza kosiarka spalinowa 115-120 dB. Europa Zachodnia działa już od kilku lat w kierunku zmiany poziomu hałasu w miastach. W Polsce np. w Warszawie czy Poznaniu wprowadzono już regulacje samorządowe, by w miejscach komunalnych ograniczać hałas za pośrednictwem wymiany sprzętu na mniej hałasujący

-mówi Radiu 90 Marek Juszkiewicz manager w firmie Milwaukee.

Jak bardzo jest głośno wokół nas, przekonaliśmy się w czasach pandemii, kiedy wszyscy pracowaliśmy w domach i mieszkaniach.

Marek Juszkiewicz: Proszę sobie przypomnieć, kiedy zaczyna się kwiecień i na osiedlach, wśród zabudowań jednorodzinnych ruszają kosy, dmuchawy, kosiarki. Nawet przy zamkniętym oknie skupienie się jest w zasadzie niemożliwe. W tym roku wraz z firmą Milwaukee ruszamy z wielką inicjatywą, aby podjąć takie kroki, żeby było wokół nas ciszej i przyjemniej. Żebyśmy nie musieli uciekać poza miasto w celu przeżywania ciszy. Zróbmy to tutaj, w centrum, gdzie na co dzień przebywamy, pracujemy, robimy zakupy, korzystamy z wszelkiego rodzaju usług. Na początek (poza Warszawą i Poznaniem) chcemy wprowadzić ideę cichych centrum miast w 9 aglomeracjach w Polsce i Rybnik znajduje się wśród nich. Czas skończyć z hałasem, spalinami, chorobami wieńcowymi i tym wszystkim, co złego niesie ze sobą zbyt wysoka ilość decybeli.

Dlaczego powinniśmy wybierać rozwiązania akumulatorowe, w czym one są lepsze od spalinowych?

Marek Juszkiewicz: Na początek muszę rozwiać kilka mitów związanych z narzędziami akumulatorowymi. Przede wszystkim nieprawdą jest, że akumulatorów nie ma gdzie recyklingować i że to też zanieczyszcza środowisko. Kolejnym mitem jest przekonanie, że akumulatory krótko działają i są słabe. Technologia poszła tak do przodu, że narzędzia akumulatorowe są już dziś mocniejsze od tych spalinowych. Czas pracy, moc i moment obrotowy w urządzeniach akumulatorowych są większe w porównaniu z urządzeniami spalinowymi. Proszę też pamiętać, że pracując z urządzeniem spalinowym, my te wszystkie szkodliwe opary wdychamy. Spaliny osadzają się na trawie, drzewach, kwiatach. Wracając do recyklingu, akumulatory proponowane przez firmę Milwaukee są w 95-98% w pełni recyklingowane, a jeżeli korzystamy z paneli fotowoltaicznych, to baterie ładujemy po prostu za darmo. Najważniejsze, co cechuje nasz sprzęt to praktycznie brak hałasu. Oduczajmy się i odzwyczajajmy od tego, że kiedy jest weekend i chcemy odpocząć, to akurat wszyscy włączają głośne maszyny.

Na wydarzeniu organizowanym przez firmę Prostars będzie można samemu przetestować nowe rozwiązania i przekonać się, czy proponowany sprzęt jest wartościowy.

Marek Juszkiewicz: Zachęcamy Państwa, abyście wzięli nawet swój sprzęt i porównali z tym jaki my mamy do zaproponowania. Do dyspozycji będziecie Państwo mieli ponad 400 urządzeń akumulatorowych z branży budowlanej, elektrycznej, BHP. Będzie można każdy sprzęt wziąć do ręki i na nim popracować. Stworzymy tu przy siedzibie Prostars centrum testów, każdy będzie mógł przyjść i przetestować każdy sprzęt. Zapraszam wszystkie firmy komunalne i spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe do przekonania się na własnej skórze, że warto zacząć używać bezpiecznego i zdrowego sprzętu.

Iwona Kurpanik, dyrektor zarządzający w Prostars; Marek Juszkiewicz, manager Milwaukee

Firma Milwaukee ma swoim asortymencie nie tylko kosiarki i kosy, mówi nam Marek Juszkiewicz:

Marek Juszkiewicz: Oczywiście w ogrodzie są kosy czy dmuchawy, ale mamy całą gamę sprzętu po klucze udarowe, szlifierki, jak już wspomniałem, to ponad 400 urządzeń dedykowanych dla niemal każdej branży gdzie używa się sprzętu remontowo-budowlanego.

Iwona Kurpanik: Jak najbardziej zapraszamy! Wszystkie te rozwiązania znajdą Państwo u nas w sklepie w Rybniku na Zebrzydowickiej 103 oraz w Żorach przy ulicy Boryńskiej. W tym dniu będą również liczne promocje, rabaty, konkursy. Będzie grill, będzie też super zabawa mini golfem, gdzie, zamiast kijów będziemy używać dmuchaw marki Milwaukee

-dodaje Iwona Kurpanik. Więcej o firmie Prostars w Rybniku. Więcej o firmie Milwaukee.

Więcej o wydarzeniu także w mediach społecznościowych:

 

Dojazd do firmy Prostars:

Milawukee na YouTube:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj