Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak Oni Tańczą! Tym razem w wersji online

Facebook Twitter

To miała być 13. edycja koncertu charytatywnego "Jak Oni Tańczą". Co roku na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie osoby znane z regionu, na co dzień pracujące w różnych branżach, z pomocą członków zespołu "Deja Vu" prezentują się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, by wspomóc Stowarzyszenie "Radlińska Przystań", działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

Pandemia zmusiła organizatorów do odwołania koncertu. Ale ci, którzy nie wyobrażają sobie miesiąca września bez „Jak Oni Tańczą”, tym razem będą mogli zajrzeć za kulisy…online:

Pandemia zaskoczyła nas wszystkich i zweryfikowała nasze plany, były one ambitne na tegoroczną edycję. Dlatego już w lipcu zapadła decyzja, że niestety, ale koncert musimy odwołać. Później zrodził się pomysł alternatywy dla tradycyjnej formy koncertu i chcemy zaprosić sympatyków naszych i stowarzyszenia „Radlińska Przystań” na takie godzinny programu: kulisy koncertu charytatywnego Jak Oni Tańczą. Chcemy pokazać widzom maksymalnie od kuchni, jak wygląda całe przygotowanie, oczywiście do tej tradycyjnej formy koncertu, zobaczyć będzie można przede wszystkim na facebookowym profilu koncertu „Jak Oni Tańczą” transmisja na żywo z Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie.

zapowiada Grzegorz Święty, pomysłodawca i organizator „Jak Oni Tańczą”. A tegoroczna edycja koncertu to miała być edycja międzynarodowa:

Mieli pojawić się goście, którzy pochodzą z zagranicy, ale mieszkają, przebywają obecnie w Polsce. Zanim wybuchła pandemia, mieliśmy już potwierdzonych czworo uczestników i reprezentowali takie kraje jak Tanzania, Brazylia, Węgry i Włoch. Jeśli wszystko dobrze się ułoży i w przyszłym roku będziemy mogli wystartować z tradycyjną formą, to cała czwórka potwierdziła chęć udziału w przyszłym roku.
Radio 90: Czy kogoś z tego uczestników będzie można zobaczyć właśnie tego 19 i posłuchać co mają do powiedzenia? Czy żałują, że nie zatańczą?
Będzie to pani, która pochodzi z Tanzanii a mieszka w naszym regionie.

Czy osoby zaangażowane w organizację koncertu uważają, że „trzynastka” okazała się pechowa?

Staramy się nie być przesądni, ale tutaj jednak liczby wskazują, że ta trzynastka nie zawsze jest szczęśliwa. Już po tylu edycjach widzowie pewnie chętnie zobaczą, jak to wszystko wygląda od kuchni, jak wyglądają przygotowania całej tej inicjatywy, tej imprezy.

Transmisja online w sobotę, 19 września (19.09.) o godzinie 19.00, dostępna będzie także na fanpage Radia 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj